Kartais išgirstame istorijas kaip kažkas, sportuodamas su svoriais, arba su treniruokliais, gavo traumą, susižalojo, ar net susigadino sveikatą. Taip, tai nutinka. Dažniausiai nutinka dėl nežinojimo, arba savęs pervertinimo. Savęs pervertinimas – kuomet galvojam, kad galim daugiau nei yra iš tikrųjų. Kartais norim pasipuikuoti prieš kitus ir tokie bandymai baigiasi ne taip, kaip norėjome. Nežinojimas reiškia nežinojimą ir nemokėjimą teisingai panaudoti įrankį. Treniruoklis, štanga, hantelis yra įrankiai, kurių pagalba galime pasiekti savo tikslą – turėti gražesnį, sveikesnį kūną. Kaip ir plaktukas. Plaktuku galima kalti vinį, arba mušti sau per pirštus. Žemiau rasite patarimus kaip pataikyti į vinį ir nepakišti pirštų.

Pradėkite nuo tuščio grifo

Nesvarbu kiek galite išspausti, ar su kiek galite pritūpti, pirmą seriją pradėkite nuo tuščio grifo. Patyrę sportininkai daro būtent taip. Šios serijos neskaičiuokite kaip darbinės ir toliau tegul seka dar 3-4 serijos su svoriu.

Didinkite svorį

Net ir apšilę, nepradėkite nuo didelio svorio. Tai vis dar pavojinga. Naudokite „Piramidės“ principą ir su kiekviena serija po truputį didinkite svorį.

Pirmą seriją pradėkite nuo tuščio grifo. Patyrę sportininkai daro būtent taip.

Neatmušinėkite štangos

Dar viena dažnai pasitaikanti darbo su štanga klaida yra štangos atmušinėjimas nuo krūtinės, atliekant spaudimą gulint. Tai viena dažniausių plyšusio krūtinės raumens priežasčių. Grifą turite nuleisti lėtai ir švelniai paliesti krūtinę.

„Aš paspausiu, tu – mane pasaugok“

Spausti svorį, kuris yra maksimalus, arba arti maksimalaus, yra patyrusių sportininkų ir tik tų, kurie užsiiminėja jėgos trikove darbas. Jei nedalyvaujate jėgos trikovės varžybose, Jums nereikia naudoti tokio didelio svorio, kad tam reiktų dar vieno žmogaus, kuris padėtų Jums jį kelti.

Spaudimas siauru paėmimu. Neimkit per siaurai!

Vienas efektyviausių pratimų tricepsui yra štangos spaudimas nuo krūtinės siauru paėmimu. O dažniausia klaida – per siauras paėmimas. Paėmus štangą per siaurai, kenčia riešai. Paėmimas turi būti pečių pločio.

Saugokite sąnarius

Skauda alkūnes ir kelius? Yra eilė pratimų, kuriuos atliekant netaisyklingai, apkraunami alkūnių ir kelių sąnariai. Kaip tai atsitinka? Tarkime, atliekate štangos spaudimą gulint ir viršutiniame judesio taške visiškai ištiesiate rankas. Tokiu būdu apkraunate alkūnių sąnarius. Kaip to išvengti? Palikite alkūnes šiek tiek sulenktas.

Ši taisyklė galioja visiems spaudimams krūtinei, pečiams, tricepsui.

Ir lygiai tas pats su kelių sąnariais, kuomet atliekate pritūpimus, įtūpstus, spaudimus. Kelius taip pat palikite šiek tiek sulenktus.

Nepaleiskite svorio

Dažna naujokų klaida, kad atlikinėdami pratimą, pakėlę svorį, jie leidžia jam kristi. Svorį reikia nuleisti du kartus lėčiau nei pakeliate.

Nuleidinėjant svorį treniruoklyje, neleiskite, kad keliamos plytelės paliestų tas, kurios lieka gulėti.

Tempkitės

Kuo daugiau dirbate su svoriais, tuo daugiau tempimų reikia atlikinėti. Darbas su svarmenimis lemia kaip Jūs atrodote. Tempimai lemia kaip jaučiatės ir kaip judate.