Juosmens sritis, tai problematiška kūno vieta, kurioje kūno riebalai linkę kauptis labiausiai. Dažniausiai, žmonės tikėdamiesi sudeginti riebalų sankaupas pilvo srityje, pradeda daryti daug įvairių pratimų pilvo presui net nesusimąstydami ar tai tikrai veiksminga. Kaip efektyviai sumažinti ir atsikratyti nepageidaujamų riebalų sankaupų ant pilvo, Jums atsakys Kilo.lt trenerė Laura Braziulytė. 

Sudarant sporto programą, dažnai susiduriu su prašymu, įtraukti daugiau pratimų pilvo presui. Paklausus kokiu tikslu, visada tas pats atsakymas - sumažinti pilvą. Atrodytų visai logiška, jog norint sumažinti riebalų kiekį pilvo srityje, reikia visas pastangas nukreipti tik ten, tačiau čia svarbu atskirti du procesus: pilvo preso raumenų stiprinimo bei riebalų deginimo. Darant atsilenkimus Jūs stiprinate pilvo raumenis, bet jokiu būdu nedeginate pilvo riebalų. Lokalus riebalų deginimas yra tiesiog neįmanomas. Žmogaus organizmas veikia kitaip.

 

Visų pirma, raumens ląstelė negali tiesiogiai panaudoti šalia esančio riebalinio audinio energijai gauti. Tai būtų tas pats, jei bandytume važiuoti automobiliu, vietoje benzino naudojant naftą. Tam, kad riebalų ląstelė būtų panaudota kaip energijos šaltinis, ji turi būti suskaidyta ir patekti į kraujotaką. Organizmas, riebalus naudodamas energijai gauti, juos degina nuo bet kuriuos Jūsų kūno vietos. Tai nuo mūsų norų nepriklauso.

Ne paslaptis, jog norint priversti organizmą naudoti riebalų sankaupas, turite sudeginti daugiau kalorijų nei suvartojate. Kalorijų deficitas, tai būtina sąlyga mažinant kūno riebalų kiekį. Taigi, mityba čia vaidina pagrindinį vaidmenį. Papildomai kalorijas deginti padeda fizinė veikla, tačiau kiek jų sudeginsite, viskas priklauso nuo fizinės veiklos ir jos intensyvumo.

Įvairūs izoliuoti pratimai, kuriuose dalyvauja tik vienas sąnarys (rankų ir kojų lenkimai, tiesimai, atsilenkimai ir pan.) nereikalauja daug energijos, todėl atliekant šiuos pratimus riebalai nėra deginami efektyviai. Efektyviausiai kalorijas degina kardio krūvis ir baziniai pratimai. 

Kardio krūvis (ėjimas, bėgimas, minimas, plaukimas ir pan.) yra puikus kalorijų degintojas, tačiau viskas priklauso nuo treniruotės intensyvumo bei trukmės. Kardio treniruotė turėtu trūkti mažiausiai 20 min., o jos intensyvumas turėtų būti 60-70% nuo maksimalaus širdies susitraukimo dažnio. Atliekant tik kardio treniruotes, kūnas tampa liesas, tačiau nebūna tvirtas ir stangrus. Jei jūsų tikslas mažesnė riebalinė masė ir didesnis raumenų tonusas, vertėtų atlikti jėgos treniruotes su svoriais.

Jėgos treniruotės, kuriose vyrauja baziniai pratimai, padės sudeginti daugiau kalorijų, sumažinti riebalų kiekį bei padidinti raumenų tonusą. Baziniai pratimai, kuriuos atliekant naudojamos kelios sąnarių ir raumenų grupės (pritūpimai, įtūpstai, štangos spaudimas, mirties trauka, prisitraukimai, atsispaudimai ir pan.), stipriai suaktyvina medžiagų apykaitą, ko pasekoje yra sudeginama daugiau kalorijų net tik per treniruotę, bet ir po jos, tiesiog Jums ilsintis. Taip pat atliekant bazinius pratimus yra stiprinamas ir Jūsų pilvo presas, kadangi čia jis reikalingas kūno stabilumui išlaikyti.

Taigi nešvaistykite savo laiko darydami šimtus atsilenkimų ar pinigų, pirkdami liekninačius korsetus, visą tai nepadės atsikratyti pilvo. Kol nesumažinsite bendro kūno riebalų kiekio, kvadratėlių ant savo pilvo neišvysite.