Šlaunies raumenų sporto pratimai

Šlaunies, arba kojų raumenų sporto pratimai reikalingi norint turėti dailias kojas ir gražius sėdmenis, nes pratimai kojoms dažniausiai apkrauna abi šias raumenų grupes. Ar reikalingi šlaunies raumenų mankštos pratimai ryte, jei vėliau dieną atliekami kojų raumenų pratimai treniruoklių salėje, arba kojų raumenų sporto pratimai namuose? Tokiu atveju nereikalingi, nes tai būtų dvigubas krūvis, kuris pervargina raumenis. Efektyviausi šlaunies raumenų sporto pratimai merginoms šiek tiek skiriasi nuo efektyviausių šlaunies raumenų sporto pratimų vaikinams, kadangi skiriasi treniruočių tikslai. Merginos nori dailių lieknų kojų, vaikinai – raumeningų. Pagal skirtingus tikslus sudaromos skirtingos šlaunies raumenų sporto programos. Vaikinai atlieka daugiau pratimų šlaunų apimčiai didinti, merginos – jų formai dailinti. Nors yra daug universalių, tai yra, abiems lytims labai efektyvių pratimų. Efektviausi šlaunies raumenų pratimai, kurie atliekami su savo svoriu arba laisvu svoriu yra: pritūpimai, įtūpstai, štangos trauka tiesiomis kojomis. Efektyviausi šlaunies raumens pratimai su treniruokliais yra spaudimas kojomis, kojų lenkimas gulint, kojų lenkimas ir kojų tiesimas sėdint. Pritūpimai turėtų būti kiekvienoje efektyvioje šlaunies raumenų treniruotės programoje. Būtent pritūpimai, ar tai būtų pritūpimai su štanga, ar su laisvu svoriu, yra patys geriausi šlaunies raumenų pratimai sportui. Vis tik šlaunies raumenų pratimai sporto salėje nėra viskas, ką reikia atlikti treniruotės metu. Būtini ir šlaunies raumens tempimo pratimai. Tempimai mažina raumenų skausmą po treniruotės, mažina traumų tikimybę, nes raumenys tampa lankstesni, leidžia jiems greičiau atsistatyti, o tai reiškia – greičiau stiprėti ir įgauti geresnę formą.

Pratimai
Dubens kėlimas viena koja Pagrindinis raumuo: Dvigalvis šlaunies raumuo
Antriniai raumenys: Tiesusis nugaros raumuo, Didysis sėdmens raumuo
Pritūpimai su štanga ant pečių pratimas Pagrindinis raumuo: Keturgalvis šlaunies raumuo
Antriniai raumenys: Tiesusis nugaros raumuo, Didysis sėdmens raumuo, Pritraukiamieji šlaunies raumenys, Dvigalvis šlaunies raumuo, Atitraukiamieji šlaunies raumenys


Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu