Sėkmės istorijų dienoraščiai

/

KILO.LT narių dienoraščiai

/

Dabar jau rimtai.

2015-02-17 20:57:33
Martishka, psichiatrai visiškai nėra baisūs ;) Galiu tą patvirtinti iš savo patirties. Lietuvoje įsigalėjęs kvailas mitas, kad pas psichitarus eina tik psichai. Kaip tik jie ten ir neina. Gal ir galite savo problemas išspręsti pats, bet tai truks n kartų ilgiau, nei kreipųsis į profesionalą :) O Jūs jau ir taip nemažai gyvenimo iššvaistėte vėjais, kaip suprantu :) Sukaupkite drąsą ir nueikite bent kartą. Nepatiks - galėsite nebetęsti. Patikėkit manimi, aš iš tolo "užuodžiu", kai žmogus yra užverstas problemų lavina :) O Jūs esate būtent toks. Juk taip?
2015-02-17 21:41:59
tarp psichologų (pokalbis) ir psichiatrų (vaistai) yra skirtumas:) bet, jei mato, kad reikia, nusiunčia, kur reikia:) labai gerai eiti pas psichoterapeutą, nes jis gydo ir vaistais ir pokalbiu... ir absoliučiai nėra ko nei bijoti, nei juolab gėdytis. patarčiau nueiti, blogiau nebus, o geriau - gali.
2015-02-18 09:45:02
Roberta, pirmas vizitas visados turi būti pas psichiatrą, nes tik jis diagnozuoja ligas ir išrašo vaistus ;) Apskritai, aš psichologų nelaikau gydytojais :) Ir nelabai žinau žmonių, kam jie padėtų :) Kita vertus, daugelis psichitarų yra taip pat ir psichoterapeutai ir veda psichoterapijas. Lankymasis pas tokį specialistą sujungia kelis svarbius dalykus - diagnozė, gydymas (vaistai, psichoterapija ir pan.). Nors man nėra išrašyta jokių vaistų, bet pati lankaus psichoterapijoje būtent pas psichiatrą - psichoterapeutą. Kaip ir sakiau - visiškas mitas, kad pas psichiatrus lankosi tik bepročiai ;) Čia vienas iš to mito aspektų "geriau eik pas psichologą, nes psichiatras - tik rimtai sergantiems". Tikrai ne. Psichologas yra labiau kaip patarėjas, pašnekovas. Ir jis tikrai nepadės, jei yra depresija ar kiti sutrikimai (kad ir nerimo sutrikimas pvz.). Aš manau, kad pas psichologą verta lankytis tik tada, kai iš esmės neturi jokių bėdų, o tik nori pasikalbėti, pasitobulinti ir pan. Kitais atvejais vizitai tikėtinai nebus efektyvūs.
2015-02-18 13:17:32
Galima eiti privačiai ir pas psichologą, ir pas psichiatrą, ir pas psichoterapeutą, mano manymu, geriausia pas psichoterapeutą. Kaune geras gydytojas yra Julius Neverauskas. Konsultuoja ir skaipu, tik pirmus kartus reiktų nueiti gyvai pasirodyti:)
2015-02-18 17:40:20
Roberta, kiek man žinoma, visi psichoterapeutai yra arba psichologai, arba psichiatrai :) Nes tai kaip "papildoma kvalifikacija" ar net nežinau, kaip pasakyti :) Taigi, vis tiek tas psichoterapetas bus arba psichologas, arba psichiatras. Dėl aukščiau minėtų priežasčių aš labiau vertinu psichiatrus :) O čia rašo plačiau apie tuos skirstymus ir pan.: http://www.psichiatras.lt/psichiatras-psichologas-psichoterapeutas-kas-ka-diagnozuoja-ir-gydo . Gal pasikartosiu, bet tikrai nereikia bijoti žodžio "psichiatras" ir manyti, kad čia jau tas, kur gydo visiškus bepročius :) Tiesiog kompetencijos prasme psichiatrai stipriai lenkia psichologus, dėl ko ir jų teikiamų medicinos paslaugų spektras yra žymiai platesnis. Man asmeniškai būtų keista eiti pas pameistrį, jei gali rinktis meistrą :) Bet kokiu atveju kreipųsis privačiai daugelis jų būna labai malonūs, stengiasi padėti ir tikrai neišvadina bepročiu :) O kartais net ir vienas vizitas gali atverti akis ir grąžinti gyvenimo džiaugsmą.
2015-02-19 20:23:32
Manau daugiau pabendravus su Jumis tai nebereiks man psichologo. Protingų minčių pažėrėte. Ačiū.:)
2015-02-19 20:56:32
psichiatras - medikas. psichologas - ne. Psichiatras turi teisę taikyti terapiją vaistais, skirtingai nuo psichologo, kurio tikslas bendravimo su pacientui metu sukurti su pacientu atvirą ryšį, kurio pagalba pacientas pats diskusijoje išsakytų ir išmastytų savo elgesio, mastymo stereotipų, pojūčių ir tt., kurios jam kelia paprastai neigiamus jausmus, baimes ar frustraciją gyventi pilnavertišką gyvenimą, priežastis. Siūlau pradėti nuo psichologo, nes psichiatro duodami, paprastai raminantys, ar antidepresantai neišspęs smegenėlėse tykančių problemų, o tik užslopins simptomą. Nebent vaistai būtini kaip kompleksinė priemonė kurios dėka būtų lengviau spręsti psichologines problemas arba išlaukti iki pribrendimo jas spręsti.
Geriausias ir baisiausias būdas suprasti save, su savimi pabūti ty. apmastyti atvirai kas man gerai/negerai ir bandyti įvardinti priežastis, bei savo elgesio modelius (pvz. valgau šlamstamaistį po kiekvieno pokalbio su šefu, arba kai liūdna, arba kai linksma) ir vieną kartą sąmoningai elgtis visiškai kitaip. taip po truputį galima išmušt tuos elgesio modelius mažinant jų priežasčių ratą.
2015-02-22 13:39:59
effort, nežinau, kaip dar aiškiau pasakyti - aš pati lankau psichoterapiją pas psichiatrą - psichoterapeutą, bet vaistų negeriu, nes man jų nėra paskirta :) Nereikia manyti, kad, jei psichiatras turi teisę skirti vaistus, tai būtinai juos ir skiria. Vaistai skiriami tik tada, kai to iš tikro reikia. Ir pirminis vizitas visais atvejais TURĖTŲ BŪTI pas psichiatrą. Gaila, bet panašu, kad sovietinė psichiatrija iki šiol palikusi ryškią žymę lietuvių sąmonėje... Nebijome dantistų, ginekologų ar chirurgų, o psichiatrus stengiamės aplenkti (tuo pačiu tikėdami, kad mes "sveiki").
2015-02-22 15:35:23
Jeigu kryptingai dirbsi, viskas bus ok :) Spalio mėnesį pradėjau ir aš su 113 kg, dabar jau like 97 kg :) beliko iki tikslo "tik" 5 kg :) Svarbiausia atsisakyk tam tikrų maisto produktų, daugiau vandens ir viskas :)
2015-02-22 16:08:12
H20, geri pasiekimai! ;) Pats sportuoji salėje ar namuose?
Rašyti atsakymą

Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu