Apie viską

/

Apie viską

/

KG šuolis: daugiau yra mažiau?

2015-01-05 11:55:11
Sveiki, rašau šią žinutę norėdama kartu pasvarstyti - koks svorio metimas yra rezultatyvesnis ir ilgiau išliekantis?
Tikriausiai yra tokių (ne S dydžio) vartotojų, kurie svajoja per pusmetį (nes tiek narystės nusipirko) numesti visus savo gelbėjimosi ratus, bet..... Ar nebus taip, kad vėliau sugrįš tie patys "ratai - kvadratu" ?
Aš sveriu 68 kg. Bet užsibrėžiau iki vasaros pasiekti bent 6 kg minusiuką. Tai reiškia, jog kas mėnesį "pakūdėčiau" 1 kg. Bet argi tai mažai?
Kažkada girdėjau puikų palyginimą -- draugė, pamačiusi, kad sveria 2 kilogramais daugiau, man sako: "Įsivaizduok, ant mano kūno prisidėjo DU MAIŠELIAI CUKRAUS"!!! Kai svorį sugretiname su visiems gerai žinomais mato vienetais, tai ir tas svoris atrodo visai kitoks, ir pasiekimai didesni.
Labai visiems linkėčiau vadovautis taisykle "Lėtai - bet užtikrintai".
Juk atsikratyti 6 maišelių cukraus - ne taip ir mažai, tiesa?
2015-01-05 20:14:55
sveiki, tai per 6 men 6 kg yra tikrai ne jo-jo efektas :) negriz, bet jei po tu 6 men pradesi viska is eiles i save varyt :D saldainukus, pyragiukus ir t.t... tai as esu isitikinus, kad laikui begant jie griz....turi but visada sveika ir subalansuota mityba, per tuos 6 men tikrai ismoksim mes visi tu dalyku.
2015-01-05 23:32:58
Aš niekaip nesuprantu, kas sugalvojo mitą "greit numesi - greit ataugs" :) Ir kodėl jis toks populiarus. Esmė ne per kiek laiko numesi, o kaip maitinsiesi numetusi... Aišku, jei tavo dieta koks 1000 kcal, tai medžiagų apykaitą užlėtinsi beprotiškai ir vėliau jau daug greičiau augs svoris. Kita vertus, aš valgau 1500 kcal/d. Paklausiau dietologės, kiek kcal reikėtų suvartoti, pasiekus norimą svorį (68 kg.). Ir tai... 1800 kcal :) Maksimum. Jei svoris mažesnis, reikia suvartoti dar mažiau (nete kažkur buvo lentelė, kiek kcal reikia suvartoti, norint išlaikyti vieną ar kitą svorį). Tarkim, jei sversite apie 60 kg., tai Jums bus galima suvartoti apie 1500 kcal./d., jei atmintis neapgauna. Vadinasi... Dieta iš esmės nesibaigia ;) Geriausiu atveju gali pridėti vieną kitą šimtą kcal. O kaip daugelis daro? :) "Pasėdi ant dietos", o po to vėl sėkmingai vartoja 2000 ir daugiau kcal./d. Vat ir visas mistiškasis "jo-jo" efektas. Be to, metant nuo 68 kg. (ūgio nėra) svoris krenta lėtai, nes nelabai kam yra kristi. Metant nuo pvz. 110 kg. jis kris kitaip. Normalus svorio metimas yra 1 - 2 proc. kūno masės per mėnesį. Kita vertus, kad ir kiek tu numesi per mėn., tai ataugs tik su sąlyga, kad po to imsi vartoti daugiau kcal., nei tau reikia.
2015-01-05 23:52:34
Manau, kad jei jau pradejome siekti tikslo ir maitintis sveikai, tai ir toliau issiugdis iprociai sveikai maitintis :D Kazkodel as sios programos nelaikau DIETOS programa, o tiesiog keliu i sveikesni gyvenima, tai turi buti ne dieta, o pradzia i toki gyvenimo buda ;)
2015-01-06 01:01:25
Čia dar vienas mitas "išsiugdys įprotis". Jei taip būtų, visi, kartą numetę svorio, likti lieknais amžinai. Deja, pagal statistiką, apie 70 proc. žmonių svoris atauga atgal. Jokio įpročio nebus. Tiesiog reikės visą gyvenimą save kontroliuoti ir galvoti, ką ir kiek valgai. Nes maistas tai ne tik kiekis, tai ir kokybė (pvz. labai nesunku vietoj vištos išsikepti kiaulienos, kiekis tas pats, o kcal jau kelis kartus daugiau). Nekalbant apie amžinas pagundas suvalgyti kokį saldumyną, nusipirkti jogurto su skoniu ir pan. Taigi, labai geras dalykas būtų visiems nusiimti rožinius akinius ir suprasti, kad niekados niekados nebebus galima pataikauti savo skonio receptoriams :) Baisu, bet tiesa.
2015-01-06 02:02:53
oooo, kokia motyvacija :DDD Man patinka roziniai akiniai, tad zinau, kad viskas bus gerai ir be priverstinės kontroles :D
2015-01-06 07:23:17
Na as is dalies sutinku su Ligita, kad niekada nebus galima pataikauti jau savo skonio receptoriams jei nenorime, kad pasiekti rezultatai nueitu suniui ant uodegos :)
Bet nereikia ir taip labai grieztai nusistatyti, kad jau nebegalima jokio saldainio, jokio jogurto su skoniu, dziaukimes kad turime "lucky day", nors tai daryti irgi reikia su protu :) Nes manau, kad taip grieztai save pastacius i tuos remus, kad privalau maitintis labai sveikai ir jokio riebesnio ar kaloringesnio maisto man negalima, bus labai sunku ir tos mitybos laikytis, dar sunkiau bus baigus naryste cia.
Siekime savo nusistatyto tikslo, kad tai nebutu kancia. Mano nuomone galima ir saldaus suvalgyti ir kartais ta virta vistiena pakeisti kiauliena, svarbiausia su protu, nepiknaudziauti tuo :) Sekmes visiems siekiantiems cia rezultatu! ;)
2015-01-06 11:52:10
waidulytia, aš nesu labai griežtai apribojus savo mitybos ;) Pvz. kątik suvalgiau 1 šokoladinį saldainį, nes nu labai norėjau :) Kita vertus, žinau, kad jau nebus kaip seniau, kai suvalgydavau ne 1, o 10 saldainių iš karto ;) Maistą gaminu skaniai (jokiu būdu nevalgau virtos vištienos be prieskonių) ir nejaučiu dėl to diskomforto :) Bet šiaip... Aš pvz. baisi smaližė (o šitą jau reikia slopinti), dar aš emocinė valgytoja (kaip būtų gera suvalgyti pakelį čipsų ar keptos duonos, žiūrint filmą...). Žodžiu, aš kasdien save raminu dėl to, kad nepersivalgyčiau ir kad neprisiryčiau visokių cukrų :) O kadangi tai darau jau beveik 3 mėn. ir nėra lengviau, tai ir nesitikiu, kad vieną dieną kažkas stebuklingai pasikeis ir aš nespoksosiu ilgesingai į konditerijos skyrius :)
2015-01-06 11:56:12
Sveikos dar kartą, mergaitės :)
Kaip malonu sulaukti tokių argumentuotų ir protingų astakymų!
Na, mano ūgis yra 170. Prieš 3-4 metus svėriau 57-58 kg. Sau tokia daug labiau patikau, todėl norėčiau pamažu vėl priartėti prie to...
O stovis taip užaugo dėl paprastos priežasties -- kažkodėl įsikaliau į galvą, kad už pasiektus rezultatus darbinėje srityje, asmeniniame gyvenime ar šiaip kažkur - galiu save apdovanoti skanėstais.... Mąstydavau maždaug taip: "man gi 25-eri -- tikrai numesiu tuos 2... 3... 8... kg". Bet kai jau sveriu 10kg daugiau ir pradėjo matytis celiulitas - supratau, jog kažkokiu blogu keliu einu...
Sakoma, kad kuo toliau blogu keliu eisi, tuo vėliau daugiau laiko užims, kad grįžtumei į teisingą kelią. Tikiuosi, mano teisingo kelio paieškos ir kitos supratimas apie maistą truks ilgiau nei narystė kilo.lt :)
Trumpai dar laikosi šios programos.... Tik ketvirta diena:) Bet jokio alkio ar nemalonių pojūčių nejaučiu:) Dėl to labai džiaugiuosi :)
2015-01-06 12:42:07
Immortele, toks svorio padidėjimas iš esmės normalus, bet jei pačiai norisi numesti - tikiu, kad pavyks :) Sėkmės :)
Rašyti atsakymą

Karščiausia vasaros nuolaida!
-75%
Akcijos laikas ribotas
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu