Motyvacija

/

Motyvacija

/

Motyvaciniai KILO taškai

2014-11-27 15:05:06
Labas visiems, skaitantiems šią forumo temą! :)

Norime tobulinti motyvacinių taškų sistemą, kuri tikrai veiktų, todėl norime išgirsti su kokiomis problemomis susiduriate kalbant apie šią sistemą. Rašyti galite pastabas, klausimus ir visus kitus niuansus - tik tokiu būdu galėsime pagerinti šią motyvacinę priemonę.

Labai labai laukiam pasisakymų šia tema :)
2014-11-27 15:49:02
Sveiki,

bent minimaliai pradžiai manau, kad labai praverstų sąrašiukas, kuriame galima būtų pasižiūrėti, kiek taškų už ką galima gauti. Aš kol kas neišsiaiškinau, o ypač demotyvuoja, kai pati surenku iki 500, o topo viršuje matau virš 9000 ir nesuprantu, kaip tai įmanoma ir kaip galėčiau padidinti savo taškų skaičių.

O kartais vakare sėdžiu ir galvoju, kad dabar visai mielai ką nors padaryčiau, kad taškų gaučiau papildomų :) Todėl, pavyzdžiui, man visai patiktų, jei kaskart pažymėjus, kad pasportavai ar ką kito gero nuveikei, gautum kažkiek taškų. Pvz už 15 min aerobiką 10, o už sporto programos atliktą pratimą - po 5 taškus. Gal ir nereikia taip detaliai, bet man asmeniškai patiktų :)
2014-11-27 17:26:19
Aš tai manau, kad ši sistema turėtų būti labai paprasta ir susieta tik su 1 kriterijumi - svoriu ir (arba) apimčių mažėjimu/didėjimu (žiūrint, ko žmogus siekia). Turėtų būti kažkokia formulė, kuri paskaičiuoja numesto/priaugto kūno svorio procentą ar apimčių procentinius pokyčius ir pagal tai reitinguoja. Nes dabar... Daugybė taškų skiriama už miegą, nuotaiką ir pan., nors tai labai mažai bendro turi su svoriu :) Be to, žmogus pats dažnai neadekvačiai vertina savo miegą. emocijas ir gali net nesąmoningai viską vesti geriau, nei yra (dėl taškų).
2014-11-27 17:30:07
Gile, po taškai yra žodelis "plačiau". Paspaudi jį ir gauni tokį išaiškinimą:

Kaip veikia taškų sistema?

Motyvacija – viena iš dažniausių problemų, su kuriomis susiduria savo kūno linijas padailinti norintys asmenys, tame tarpe ir mūsų klientai. Dėl šios priežasties nuolat konsultuojame ir palaikome Jus! Kilo.lt taškų sistema – nauja funkcija, kuris padės palaikyti motyvaciją bei įsipareigojimų sau laikymąsi padarys žaismingesniu.

Kas kart kai atnaujinsite savo asmeninius duomenis, būdamas aktyvus Kilo.lt bendruomenės narys parašysite naują žinutę forume, priklausomai nuo pasirinkto tikslo sumažinsite ar padidinsite savo kūno apimtis ar svorį – gausite taškų, kurie kaupsis. Esant neigiamiems rezultatams, t. y. atitolinantiems Jus nuo pasirinkto tikslo, ar nesilaikant savo įsipareigojimų - taškus prarasite.

Kiekvienos savaitės gale daugiausiai taškų surinkęs narys gaus nemokamą narystės pratęsimą 3 dienoms. Tokiu būdu per mėnesį galėsite sukaupti beveik 2 savaites nemokamo narystės laikotarpio!

Šios savaitės taškų skaičius:

Dienos mitybos įvertinimas: Gerai

+20

Dienos fizinio aktyvumo įvertinimas: Vidutiniškai

+10

Įvestas dienos įvertinimas

+5

Įvestas svoris

+20

Įvestas kūno apimties dydis

+5

+5

+5

+5

Dienos mitybos įvertinimas: Vidutiniškai

+10

+10

Dienos savijautos įvertinimas: Blogai

-5

+5

Parašyta forumo žinutė

+1

Parašyta forumo žinutė

+1

Dienos mitybos įvertinimas: Vidutiniškai

+10

Dienos miego kokybės įvertinimas: Blogai

-5

+5

Parašyta forumo žinutė

+1

Dienos mitybos įvertinimas: Gerai

+20

+10

+5

Parašyta forumo žinutė

+1

Parašyta forumo žinutė

+1

Parašyta forumo žinutė

+1
P.S. Jei nori gauti daugiau taškų, turi dienos įvertinime viską suvesti maksimaliai gerai ir dar rašyti daug žinučių ;) Bet aš asmeniškai nežinau, ar tie taškai duoda kokios naudos :) Aš esu buvusi ir 1 vietoje, ir ką? Nei man šilčiau, nei man šalčiau nuo to buvo :) Man svarbu, kaip atrodau, o ne koks taškų skaičius PC kamputyje užrašytas.
2014-11-27 17:51:35
Motyvacijos taškų "pavidale" aš tikrai nesuprantu. Tai labiau techninis dalykas. Galiu nei sportuoti, nei laikytis mitybos, absoliučiai nieko neveikti, bet sėdėti prie kompiuterio ir rinktis taškus spaudžiant, kad gerai išmiegojau, kad gerai maitinuosi arba bereikšmes žinutes forume rašyti, už ką taip pat skiriami taškai (jei gerai menu).

Motyvacija, mano supratimu, tai tegali būti asmeninis trenerių bendravimas su žmonėmis, jų palaikymas. Parašyta trenerio žinutė mane kur kas daugiau motyvuoja, nei užrašas ekrano kampe "mano taškai 450" ir "vieta tarp kilo.lt narių 200".

Visi šitie taškai mane "įpareigoja" sugrįžti į kilo.lt svetainę, tačiau ne sportuoti ir rasti savyje jėgų tęsti pradėtą kelią. Tai ne motyvacija, o tiesiog "FUN PROGRAMUOTOJŲ DALUKĖLIS", praturtinantis šį puslapį :)
2014-11-27 21:36:46
Labai pritariu Sharukas. Iš esmės ši motyvacijos sistema dviprasmiška: jei nori būti pirmas tarp kilo narių ir prasitęsti narystę logiškai turi suvesdinėti viską tik gerai. Bet tada iš esmės tai nebūtinai atitiks realią būseną, savijautą. T. y. Sistema verčia tave sukčiauti vardan kito tikslo... Norėtųsi, kad taip nebūtų - tiesiog suvedi savo duomenis ir taškus gauni asmeniškai, kad darai pažangą, o jei matot, kad nepasisekė tą dieną ar nesiseka kelias dienas, gal vertėtų pasiteirauti, kas atsitiko, išsiaiškint ir motyvuoti paprasčiausiai žodžiais ;)
2014-11-27 22:48:57
Jolita labai teisingai nurodė, kad tas dienos įvertinimas daug naudingesnis būtų ne taškų pavidale, o jei pvz. reaguotų kažkas, kai ima svoris augti ir pan. Aišku, svetainės autoriams tai užimtų daugiau laiko - reiktų sekti duomenis ir pan. Aš iš pradžių ir maniau, kad tai vedama tam, kad būtų matyti, kaip žmogui sekasi siekti tikslų.
2014-11-28 09:21:22
Tai gaunasi, kad taškų skaičius priklauso ne nuo numesto svorio, o nuo to ar įvedei parametrus, ar ne??
Anksčiau įvedinėjau kas dieną ir taškų buvo daugiau, dabar įvedinėju kas 3-4 d. ir jų akivaizdžiai yra mažiau. Bet tai neesmė. Svarbu tai, kad kai įvedinėji rečiau matai realų svorio sumažėjimą, o kai sveriesi kas dien, matai arba labai mažą minusą, arba iš vis niekuo ir tai labai demotivuoja... Noriu pasakyti, kad kiekvienam yra patogiau savaip svertis, bet svarbus REZULTATAS, tad ir taškai turi būti skiriami priklausomai nuo svorio ir apimties pokyčių.
2014-11-28 09:52:48
O man atrodo, kad miegas ir emocinė būklė yra LABAI SUSIJĘ SU SVORIO METIMU ! Tikrai daug info šia tema yra netgi trenerio video šitame puslapyje..

Aš palaikau dabartinę sistemą. kad taškai būtų gaunami už tai, jog motyvuoji save įvesdamas parametrus, kad aktyviai dalyvauji forume ir įsitrauki į lieknėjimą, palaikai kitus žmones ir jiems padeda, kas irgi yra neatsiejama lieknėjimo dalis. Taip pat labai kvailai skamba, kad kažkokiam žmogui gali kilti mintis tiesiog sėdėti, nieko nedaryti ir suvesdinėti prie kompo netikrus rezultatus dėl taškų. Tai ko čia tas žmogus atėjo? :-D Visiškas absurdas tokia logika - susimoki 99Lt ir kasdien nieko nedarai, tik suvesdinėji duomenis... Nebesvaikit. :-))))

Tame ir esmė, kad motyvacija yra veiksmų ir už juos gaunamų taškų VISUMA. Super sistema! Tik siūlyčiau kažkaip detalizuočiau tą vertinimą daryti: pvz. Gal vertinant sportą padaryti ne gerai/vidutiniškai/nesportavau, bet įvertinti mastą sportavimo pvz. atlikau trenerio sudarytą programą/sportavau papildomai ir už tai skirstyt taškus. Tikrai žiauriai motyvuotų! Kadangi sporto skilties nelabai galim patys pasiredaguoti, tai nelabai ir matosi net sau pačiam, ką tą dieną nuveikei - pvz. vedžiojau šunį, sportavau sporto klube 2 val.ir dar grįžus padariau trenerio sudarytą programą - verta daugiau taškų nei tiesiog pasivaikščiojimas gryname ore. Aš taip manau :-)
2014-11-28 10:31:24
Gazele, iš dalies sutinku, bet svoris mano emocijas įtakoja tik... kokiu 10 proc. Įsivaizduokim, kad man svarbu taškai :) Miršta mano močiutė, dėl to blogai jaučiuosi, prastai miegu, o dar ir taškų atima :))) Nu nenhumaniška, ką? :)
Rašyti atsakymą

Karščiausia vasaros nuolaida!
-75%
Akcijos laikas ribotas
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu