Mityba

/

Sveika mityba

/

Emocinis valgymas

2014-04-17 08:07:51
Mju istorijos tikrai įdomios, o kai kurios ir pažįstamos. Smagu, kad drąsiai daliniesi savo patirtimi, o svarbiausia, kad jautiesi jas įveikusi ;)
2014-04-17 08:29:29
Primiausiai apie pms - kai nežinai ko nori - vadinasi nenori nieko :) tokia buvo "mantra kasdieninė" Kartodavau tai sau kiekvieną kartą, kai tik į galvą ateidavo kirbanti mintis "kažko noriu" tą kažką versdavau konkečiu pavadinimu pvz. "gal stiklinės vandens" ne visada suveikdavo, iš pradžių net kaukt norėjosi, jausdavausi labai nelaiminga, bet vėl gi raminau save, kad tai reikia man ir tik man, ir reikia ne šeipsau, kad tai kažkoks dar vienas įgeidis - mano gyvenimo kokybė buvo niekam tikusi, savivertė - žemiau kažin ar įmanoma... o DABAR rašau ir ir taip gera, kad visa tai praeityje - ne užkasta po lapais, ne ignoruojama - o tikrai praeityje.
2014-04-17 08:42:11
Aure atsakau tau, laiko praėjo nepilnai metai, gal kokie 9 ar 10 mėn. (čia turiu galvoje, kai jau pradėjau savyje kapstytis ir tai visiems skirtingai kitam gali užtekti savaitės, dar kitas to tikro absuoliutaus laisvumo gali nepajusti labai ilgai) Ir gali būti rami, kai pradedi suprasti kodėl taip elgiesi ir supranti, kad toks elgesys yra tik tavo, ir niekas daugiau čia nėra kaltas, juo labiau niekas kitas, o tik tu gali tai pakeisti ir suvaldyti - nebesinori elgtis nesąmoningai - toks jau tas žmogaus protas - nori tobulėti ir augti - emocinis persivalgymas yra ir fizinis, ir emocinis degradavimas - jei tikrai nori nuo to išsivaduoti - išsivaduoji. Vakare parašysiu konkrečiai apie emocinį velgymą, kodėl jis kyla ir kaip su tuo tvarkytis :)
dabar reikia dirbti, kitaip nebus algos - nebus už ką ledų nesupirkt (hi hi hi)
2014-04-17 14:18:17
Niekada šito nenugalesiu, mėgstu save palepinti ir jei uzsimanau neriboju savęs o iteigiu sau, kad nuo tos mažos nuodemes man tikrai pasidarė geriau ;D
2014-04-17 20:21:08
Na Joana, aš čia ne apie mažas nuodėmes :), aš čia apie tokį sutrikimą - kaip emocinis valgymas :)
2014-04-17 22:23:02
Aciu Mju :) bandysiu kazkaip iveikti ta beprotiska nora nezinia ko per pms :)
2014-04-18 08:46:58
Dėl pms'o man taip patarė specialistai - tuo metu organizme vyksta labai daug cheminių reakcijų (papildomų ta prasme) ir jei tomis dienomis galėtume atsiriboti nuo išorinių dirgiklių ir aplinkos, tai ir protas, ir kūnas susitvarkytų patys. Tačiau tikrai atsiriboti negalime, tai ir mažiau reikia koncentruotis į tai, kas darosi - nes tai tkrai praeis po kelių dienų... kadangi nežinai ko nori, tai gali būti, kad to, ko dar niekada nevalgei... mes dėl nusistovėjusių visuomenės požiūrio normų galvojame, kad tuo metu norime to kas nesveika, o aš kai pradėjau gilintis, pasirodo tomis dienomis labiausiai noriu apelsinų arba jų sulčių. Sėkmės ir tikrai pavyks...
2014-04-18 09:52:16
Ir šiaip, tarp kitko, aš neatsisakiau nei vieno produkto ar gėrimo, bet nuo to laiko, kai ėmiau keisti požiūrį, mąstymą ir gyvenimo būdą (sportuoju aš visą savo gyvenimą - čia apie mitybos įpročius, kaip gyvenimo būdą) numečiau 10 kg, juosmens apimtis sumažėjo 15 cm, Klubų - 6 cm, šlaunų - 5 cm, rankų - 4 cm. Kadangi pradėjo blėsti entuzizmas ir svorio kritimas sulėtėjo, atėjau į šią bendruomenę :) Pasakodama apie tai, per ką perėjau, susimotyvavau iš naujo :) tikrai nebenoriu atgal :)
Taip ir neparašiau apie savo emocinį valgymą plačiau - pasistengsiu artimiausiu metu :) jei dar kam įdomu :)
2014-04-18 14:41:39
Taip taip Mju, merci :) labai idomu !!! As pvz pastebejau, kad nejucia pradedu "ale" noret valgyt tada, kai kazkas nuliudina ar siaip nesiseka...atrodo, kad tada viskas pasitaisys, bet is tikro taip nera :) Butinai tesk savo pasakojimus, viska skaitau, viskas labai idomu :)
2014-04-18 15:18:49
Dovi patikėk, niekada nebūna be priežąsties... tai ir vadinama emociniu valgymu, nes tai sukelia patirtos ar pajaustos emocijos. Mus juk liudesys ima kamuoti ne dėl nykstančios ruonių populiacijos ar globalinio pasaulio atšilimo, o dėl šiuo konkrečiu gyvenimo momentu išgyvenamų įvykių... Neapsakomas gyvenimo tempas, per mažas dėmesys sau, per dideli reikalavimai kitų (mūsų artimųjų) atžvilgiu, mumyse sukelia tikrą emocijų audrą, jei neturime mylimos "užklasinės" veiklos, kur tik mes esame savo laiko, norų ir galimybių šeimininkai, labai sunku susivaldyti, kai esi eilinis mirtingasis... tačiau įmanoma... darbas sunkus, nuolatinis (jis neturi konkečios pabaigos), nes niekada nežinai kaip sureguosi į tai, ko dar nebuvo... bet ko nebuvo, gali niekada ir nebūti... o štai čia ir dabar vaizduotė kuria nuostabų maisto vaizdą ir neva labai gerą jausmą kai jį suvalgysim... deje... liūdesį reikia išliūdėt arba nuvyt,... skausmą reikia iškęst arba suvaldyt... jie NESUSIVALGO - JIE NEVALGOMI ir neįeina į jokių patiekalų sudėtį...
Rašyti atsakymą

Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu