Dieta pagal kraujo grupę

Kiek šiuo metu pasaulyje yra prigalvota dietų, vargu ar įmanoma atsakyti- vienos siūlo skaičiuoti kalorijas, kitos- atsisakyti baltymų ar angliavandenių ir pan.. Visgi, reikia pastebėti, kad nėra universalios dietos, kuri be išimties tiktų visiems, todėl mitybos specialistai priėjo išvados, kad maisto toleravimas ir dietos veiksmingumas priklauso nuo žmogaus individualumo, kurio vienu svarbiausių rodiklių tampa kraujo grupė.

I (0) kraujo grupė

Šios kraujo grupės atstovai, pagal savo kraujo prigimtį, laikomi medžiotojais, puikiai prisitaikiusiais gyvulinės kilmės baltymų vartojimui. Tai reiškia, kad jų pagrindinis maistas yra liesa, tamsi mėsa, pavyzdžiui jautiena, aviena ar žvėriena. Blogiausiu atveju, galima vartoti ir paukštieną, tik riebios anties reiktų vengti. O štai žuvų pasirinkimas išties platus, galima drąsiai mėgautis lašiša, upėtakiu, silke, skumbre, lydeka, menke ir eršketu. Tiesa, valgant gyvulinės kilmės baltymus, nederėtų pamiršti saiko: kuo mažiau judate, tuo mažesnės ir patiekalo porcijos.

Iš daržovių labai naudingi ir rekomenduoti yra artišokai, brokoliai, špinatai, svogūnai, porai, česnakai, krienai, raudonieji čili pipirai ir kopūstai. Baklažanų, rabarbarų, kukurūzų, alyvuogių (išskyrus alyvuogių aliejų), lęšių, tamsiųjų pupelių ir žiedinių arba baltagūžių kopūstų būtina vengti. Atsisakyti derėtų ir apelsinų, braškių, žemuogių, gervuogių, mandarinų, bet figos ir slyvos, turintiems šią kraujo grupę, itin naudingos. Be to, laikantis dietos pagal kraują grupę, iš raciono teks visiškai išbraukti kviečius, nepriklausomai nuo to, kokiame pavidale jie yra, tačiau juos galima pakeisti grikiais, rudaisiais ryžiais ir miežiais.

0 grupės savininkams griežtai draudžiama valgyti karvės pieno produktus. Pirmenybę reiktų teikti sojai arba ožkos pieno sūriams. Tuo tarpu, sviestas priklauso neutralių produktų grupei, o tai reiškia, kad jis nėra draudžiamas, bet ir naudos iš jo mažai.

Dieta pagal kraujo grupę ,tikriausiai, yra vienintelė dieta, kuri riboja ir prieskoninių žolelių vartojimą. Turint pirmą kraujo grupę, reiktų net nesiartinti prie muskato riešuto, acto, kaparėlių, baltųjų ir juodųjų pipirų, cinamono bei vanilės. O štai karis, petražolės, kajeno pipirai, salotų užpilas iš citrinų ir česnakų laikomi ypač naudingais. Pomidorų padažas, majonezas ir rauginti produktai – leidžiami, tačiau nerekomenduojami.

Leistini gėrimai: žalia arba žolelių arbatos. Visus kitus gėrimus, išskyrus ananasų, vyšnių, slyvų ir greipfrutų sultis, teks pamiršti.

II (A) kraujo grupė

Jei jūsų kraujo grupė A, tačiau esate prisiekęs mėsos gerbėjas, teks skaudžiai nusivilti, nes specialistai jums rekomenduoja būti vegetaru. Iš valgiaraščio būtina išbraukti mėsą ir jos produktus. Juos derėtų pakeisti paukštiena ir žuvimi. Tiesa, ir su žuvimi nėra taip paprasta, kadangi A kraujo grupės savininkams galima mėgautis tik skumbre, menke ir upėtakiu. Visa kita, įskaitant ir jūros gėrybes, yra tabu.

O štai jogurtu, kefyru, lydytais sūreliais ir įvairiausiais sūriais galite mėgautis kiek širdis geidžia, žinoma, jei nesate alergiškas laktozei. Iš pieno produktų yra draudžiamas tik šviežias pienas, sviestas, ledai ir varškė. Kiaušinius taip pat derėtų riboti.

A kraujo grupės savininkams daržovės, vaisiai ir įvairiausios pupelės yra gyvybiškai svarbios, tačiau turite atsisakyti pomidorų, baklažanų, geltonųjų ir žaliųjų pipirų, špinatų, baltagūžių ir raudonųjų kopūstų, čili pipirų, bulvių, šiltnaminių grybų, alyvuogių bei kviečių, juos pakeiskite grikiais. Bananai, mandarinai, mangai, papajai ir apelsinai turėtų būti pamiršti visam laikui.

Jei jūsų kraujo grupė A, susidraugaukite su soja ir sojos varške, garstyčiomis, česnakais ir imbieru, o visokius marinatus, pipirus, pomidorų padažus, majonezus, aštrius ir sūrius patiekalus pakeiskite daržovėmis ir leistina žuvimi. Tiesa, žalia arbata arba kava jums ne priešas, taip pat ir raudonas vynas, tačiau jo nederėtų padauginti.

III (B) kraujo grupė

Šios kraujo grupės atstovus specialistai praminė klajūnais- jie turi savybių, būdingų I ir II kraujo grupėms, todėl jų racionas išties platus ir pavydėtinas. Idealiai tinka triušiena, tačiau galima valgyti ir kitą mėsą, tik paukštienos ir kiaulienos derėtų atsisakyti, geriau jau kartais sau leisti suvalgyti kelis kiaušinius. O štai jūros produktų asortimentas platus kaip ir pati jūra: galima valgyti viską, išskyrus moliuskus ir vėžiagyvius. III kraujo grupės atstovams labai naudingi juodieji ikrai, plekšnė ir otas.

Pieno produktai taip pat nėra draudžiami, išskyrus lydytus sūrius ir ledus. O tai, kas liečia vaisius ir daržoves, išties sudėtinga išvardyti ką galima valgyti. Žymiai paprasčiau būtų pasakyti, ko derėtų atsisakyti. Taigi, pomidorai, žirneliai, ankštinės ir baltosios pupelės, granatai, kokosai ir churma jums yra draudžiami. Taip pat nederėtų piktnaudžiauti kviečiais ir jų gaminiais, o štai ruginės duonos, grikių ir kukurūzų teks visiškai atsisakyti.

III kraujo grupei puikiai tinka beveik visi prieskoniai, išskyrus pomidorų padažus. Ypač naudinga žalioji arbata. Liepžiedžių, apynių, šalpusnio arbatų geriau atsisakyti, o rinktis mėtą, šalaviją ar saldymedį.

IV (AB) kraujo grupė

Išties sudėtinga kraujo grupė, kurioje galima rasti ir A, ir B kraujo grupių ypatumų. Galima valgyti mėsą, žuvį ir paukštieną, tačiau jų porcijos neturėtų būti didelės, geriau valgyti mažiau, bet dažniau, nes šios kraujo grupės savininkai gyvulinės kilmės baltymus įsisavina sunkiau nei A grupės atstovai.

Labiausiai tukina ir todėl nerekomenduojami grikiai, kviečiai, kukurūzai, raudona mėsa, pupelės. O štai svorį numesti padeda žaliosios daržovės, jūros ir pieno produktai, ananasai bei sojos varškė. Griežtai draudžiama mėgautis krabais, krevetėmis, ančiuviais, plekšne, vištiena, rūkytais, vytintais ir konservuotais gyvuliniais baltymais.

Jei turite problemų su ausimis, gerkle ar nosimi, derėtų atsisakyti pieno. Taip pat rekomenduojama nepiktnaudžiauti sviestu, riebiais ledais, parmezano sūriu. Jei yra bėdų su tulžimi, ruginę duoną pagardinkite riešutų pasta. Beje, jums galima valgyti tik ruginę duona arba ryžių paplotėlius, o avižas, kvietinius makaronus ar soras galima valgyti tik kartą per savaitę.

Kas liečia daržovių ir vaisių valgymą, tai derėtų užmiršti, koks yra artišokų, juodųjų alyvuogių, ridikų, geltonųjų ir žaliųjų pipirų, apelsinų, bananų, granatų, mango ir churmos skonis. Pirmenybę teikite ananasams, vynuogėms, slyvoms ir uogoms, o ryte, prieš pusryčius, išgerkite stiklinę šilto vandens su citrinos sultimis, jos „užkurs“ virškinimo sistemą. Sultis, pirktas parduotuvėje, derėtų skiesti vandeniu.

Iš prieskonių IV kraujo grupės savininkas draudžiama vartoti: actą, pomidorų padažą, atsargiai elgtis su garstyčiomis bei majonezu, o valgomąją druska pakeisti jūros druska. Galite drąsiai mėgautis žalia arbata, kava be kofeino ir raudonu vynu. Tiesa, pastarojo nederėtų padauginti, nes pagirios nuo raudono vyno būna išties sunkios.  

Susidomėjai KILO.LT? Nebeatidėliok rytojui!

Registruotis
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu