Grikių dieta

Grikių kruopos išties unikalios, jose daugiau vitaminų bei mineralų nei kitose kruopose, grikiai vienintelė grūdinė kultūra, kuri nesukelia glitimo proceso organizme, yra lengvai virškinama ir įsisavinama organizmo. Be to, grikiai veiksmingai kovoja su keliais nereikalingais kilogramais, visi kas bandė grikių dietą vieningai teigia, kad ji labai veiksminga, per savaitę galima atsikratyti iki 10 kg svorio. 

Kaip laikytis grikių dietos?

Visą savaitę reikia maitintis iš vakaro užplikytų grikių koše: vakare į dubenėlį įpilkite grikius ir juos užpilkite verdančiu vandeniu, per naktį grikiai išbrinks ir ryte jau turėsite paruoštą košę. Beje, grikius galima užpilti ir šaltu vandeniu, tokiu būdu grikiai praras mažiaus maistingųjų medžiagų bei vitaminų. Košę galite užgerti neriebiu kefyru arba paprastomis pasukomis. Nors grikių per dieną galima valgyti kiek norisi, tačiau tokia mityba greitai pabosta, todėl ją galite šiek tiek paįvairinti šviežiais vaisiais ar neriebaus jogurto indeliu. Tiesa, norint numesti daugiau svorio, to daryti nerekomenduojama. Laikantis grikių dietos būtina atsisakyti prieskonių, druskos, cukraus bei kitų saldiklių, o likus 4-6 val. iki miego valgyti nebegalima.  Grikių dieta išties griežta, todėl jos laikytis galima ne ilgiau nei savaitė ir tik kartą į mėnesį.

Grikių dietos pliusai:

  • Visada jausitės sotūs, nes grikių galima valgyti, kiek širdis geidžia;
  • Galima išties greitai atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų;
  • Grikių dieta puikus pasirinkimas, kai iki svarbios šventės liko tik savaitė, o suknelė vis dar braška per siūles. 

Grikių dietos minusai:

  • Vieno produkto dietos nėra sveikos ir rekomenduojamos, nepaisant grikių maistingųjų savybių, organizmas negauna visų  būtinų vitaminų ir mineralų, todėl gali būti jaučiamas silpnumas, nuovargis, prasidėti migrena bei nuotaikų kaita;
  • Dieta psichologiškai išties labai sunki; 
  • Grikiai kietina vidurius, todėl gali tekti vartoti laisvinamuosius vaistus;
  • Grikių dieta turi vadinamąjį „jo-jo“ efektą, svoris krenta greitai, tačiau grįžus prie normalios mitybos, numesti kilogramai grįžta, dažnais atvejais net su kaupu. Tad, jei reikia numesti daug svorio, grikių dieta nėra geriausias asirinkimas;
  • Jei grikių kruopos yra jūsų mėgstamiausios, susitaikykite su mintimi, kad po šios dietos į juos net pažiūrėti nenorėsite.
Susidomėjai KILO.LT? Nebeatidėliok rytojui!

Registruotis
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu