Sėkmės istorijų dienoraščiai / KILO.LT narių dienoraščiai / Barsu kelias
2015-01-14 12:23:38
Na štai ir išaušo ta diena, kai ir aš nusprendžiau - laikas. Daug girdėjau aš apie šitą kilo.lt, pernai net ir pabandžiu buvau, bet kažkaip vis neatsirasdavo noras/motyvacija/įkvėpimas ir t.t. Kitaip sakant - aš puikiai moku sugalvoti priežasčių, kodėl kažko daryti nereikia. Ypač kai tas "kažkas" sveika mitybas ar neduok Die - sportas!
Taigi kas pasikeitė? Iš esmės - niekas. Pernai, kai pabandžiau kilo.lt, nusprendžiau, kad man čia per daug kontrolės. Aš per mėnesį 4 kg numečiau daugiau/mažiau laikydamasi programos ir nusprendžiau, kad ai, galiu ir pati. Praėjo metai. Pati negaliu.
Na tai štai kur aš dabar - po švenčių pasisvėriau ir te tau - 82kg prie mano ne itin didelių 165 cm... Posakis "I'm not overweight, I'm under tall" nebenuramina ir nori nenori, reikia kažko imtis. Kadangi kilo.lt man suveikė anksčiau, o ir pagyrų giesmės plius pavydą keliantis pažįstamų žmonių sulieknėjimas daro savo, nusprendžiau - bandau dar kartą ir šį kartą bus kitaip.
Taigi dabar: 80 / 165
Tikslas: 60 / 165
Dieta: Daugiau/mažiau kilo.lt. Tiksliau pagrindas tas, kalorijų kiekis tas (1500), tik gal truputį skaniau... Gaminti man sekasi ir nekaloringai, tai manau bėdų nebus. O ir motyvacija geresnė bus, nes mintis apie grikius su konservuotu tunu mane veda į neviltį... Įtariu, kad aš ne vienintelė tokia, todėl savo įdomesniais receptais pasidalinsiu ir čia.
Sportas: Bėgioju. Noriu pavasario maratone 10K bėgti, tai treniruotis reikia 3 kartus per savaitę. Jau pradėjau, ketinu ir tęsti. Galų gale - už sporto klubą tai sumokėta :) Slaptas slapčiausas tikslas rudeniui - pusmaratonis... Gal per ambicinga, bet prieš gerus metus 10K galėjau nubėgti, tai tikiuosi grįžti į tą formą iki pavasario ir užsispyrusiai nesustoti.
Tai va, kol kas tiek. Bandysiu bent kas antrą dieną parašyt, kaip čia man sekasi, pasidalinti mintimis ir idėjomis, na o jei niekas ir neskaitys - vis tiek gera terapija man :)
Sėkmės visiems ir visoms ir nepameskime užsispyrimo!
2015-01-14 14:39:33
Sveika, duok ranką :) Laikaisi dietos visai kaip ir aš - skaičiuoji kcal, bet maistą gamini pagal save :) Aš taip nusipurčiau 9 kg nuo spalio... :) Taigi, manau, kad tikrai vykęs variantas :) Man, irgi, baisiai atrodo tie visi grikiai su tunu ir pan. Sėkmės! :)
2015-01-14 18:00:11
o , pagaliau atsirado grupė nemėgstančių grikių su konservuotu tunu. O kaip plasmasiniai pomidoriukai ir agurkas celofane?
2015-01-14 20:19:04
SMAGU, KAD YRA DAUGIAU ŽMONIŲ SU TOKIAIS TIKSLAIS. MANO SITUACIJA BAISESNĖ: 164-94, BET IRGI PASIRUOŠUSI PAVASARĮ NE TIK ČIA SPORTUOTI PAGAL PROGRAMĄ, BET PRADĖTI BEGIOTI IR PAŽIŪRĖSIU, KIEK GALIU IŠ SAVĘS IŠSPAUSTI. PRAEITAIS METAIS LANKIASU IR BASEINĄ, IR TRENIRUOKLIŲ SALES, BET SVORIS TAIP SUNKIAI KRITO, KAD VERKTI NORĖJOSI. TRĖNERĖ VISAD SAKYDAVO 80% MITYBA, 20% SPORTAS. KOKIA MITYBA? KĄ VALGYTI? NIEKAS TAU NEPASAKO KOKIOS SVEIKOS DIETOS..O ČIA, SUDARYTA DIETA, RECEPTAI TIKRAI SKANŪS,IŠBANDYTI, IR ŽINOMA,PERPRANTI TA SISTEMĄ KĄ,KADA,KAIP VALGYTI...DEL TO LABIAUSIAI DŽIAUGIUOSI :) LINKIU VISOMS SĖKMĖS :)
2015-01-14 20:21:44
P.S. NIEKAD NEBANDŽIAU GRIKIU SU TUNU, BET AŠ KASDIEN VALGAU LIESĄ VARŠKĘ. JOS ANKSČIAU NEMĖGDAVAU, O DABAR KAIP IR PAMĖGAU, NES DAUG SKANIŲ RECEPTŲ PABANDŽIAU :)
2015-01-14 23:20:52
Aisa, aš beveik nieko iš čia nevalgau :)))))))) Gal įsižeis tie, kurie gaminas pagal čia esančius receptus ir vis giria, kaip čia viskas skanu, bet man net žiūrint nekelia apetito tas maistas :) Aš jau geriau pati - taip, kaip man patinka :) Be to, kai gaminu pagal save, tai leidžia išvengti nepatogumo - tą patį maistą valgau ir aš, ir mano draugas :) Nemanau, kad jis prisiverstų valgyti grikius su tunu ar agurkus :)))))))))))))) Na, čia tie valgiaraščiai gal ir dietiški, bet tikrai ne kulinariniai šedevrai :) Be to, daug kur matau net nereikalingų riebalų - pvz. siūloma piltis aliejų į salotas su tunu... O aš jas taip pasigaminu, kad to aliejaus net nereikia :) Žodžiu... Čia, matyt, skonio ir įgūdžių reikalas. Jei žmogus nemėgsta kuistis virtuvėje, tai jam šie receptukai - pats tas. Kai man maistas ir menas, ir atsipalaidavimas, tai aš tam skiriu daugiau dėmesio :) P.S. Meniu pritaikytas "naujokams" virtuvėje.
2015-01-15 08:56:18
sveiki. dėl maisto- pritariu. :) na, man yra čia visai skanių receptų arba kažkokių nematytų negirdėtų, bet improvizuoju virtuvėj jau seniai. tai improvizuoju ir dabar. nepirksi gi kasdien dvidešimt produktų kai šaldytuvas pilnas nuo vakar. (tuolab- aš studentė :D ) svarbiausia skaičiuot kalorijas ir viskas ok, :)
Barsu- sėkmės Tau! :)
2015-01-15 09:26:17
Vat tas maisto pirkimas tai ir man mistika :)))) Neįsivaizduoju, kaip turėtų būti nepatogu kasdien pirkti krūvas maisto, kurio dar ir sunaudot dažnai negali (juk neparduoda daug ko tokiais mažais kiekiais) :) Bet kaip smagu, kad ne aš viena tokia... Nes skaitant forumą, tai toks vaizdas, kad visi gaminasi pagal čia esančius valgiaraščius :)
2015-01-15 12:55:21
Sveikos, merginos!
Kaip man smagu, kad atsirado daugiau tokių, kurios į šį valgiaraštį daugiau mažiau skeptiškai žiūri! Šiaip yra čia skanių dalykų, pvz., sunku juk kažką labai sugadinti kepant vištos krūtinėle su daržovėmis, bet labai daug ir tokių dalykų, kad man tikrai liūdna darosi...
Mano pažįstamos, į kurių svorio metimą vis pavydžiai žiūrėjau, tai tuos velnio grikius su konservuotu tunu kasdien šlamštė, na bet negaliu prisiverst, nors tu ką...
Ir dar vienas dalykas - žinau, kad dietologai nepagirs, bet negaliu valgyt pusryčių, nors verk. Man apskritai maistas tai toks socialus reikalas - sėdam su vyru, pavakarieniaujam kartu ir taip smagu... O tai še tau dabar - ryte kimšk per negaliu, o vakare vyrui pagamink, o pati jogurtą apsikabinus šuniškom akim skanius kasnius sek... Maniškis iš karto pasakė - taip nieko nebus. Nori dietos, gerai, bet pasidėliojam taip, kad kartu galėtume valgyt. Tai žodžiu, bandau taip - pusryčiams koks vaisius, pietums vaisius ir javainis, o vakarienei tai, ką pietums turėjau valgyt. Svarbu, kad iš numatytų 1500 kcal neišlendu, o ir vakarieniauju bent 3 - 4 valandos iki miego. Jei jau visai neveiks, keisiu, bet kol kas bandau taip :)
Na, o dabar dėl receptų. Vakar vištiena meniu buvo, tai tokį receptuką išmasčiau, gal kam patiks. Čia dviem čenakų indeliams gaunasi, tai paprastai sakant 2 porcijos:
3 vidutinės bulvės
1 vidutinė morka
0,5 svogūno
2 česnako skiltelės
0,5 vištos krūtinėlės filė (na čia jei visa krūtinėlė - 2 gabalai, tai čia vienas)
2 sultinio kubeliai
4 šaukštai pomidorų padažo
1 puodelis pjaustytų grybų
2 šaukštai liesesnės grietinės

Viską, išskyrus grietinę ir česnakus sudedu i indelius (bulvės, mėsa, morkos, svogūnai, grybai, pomidorų padažas, trupintas sultinys), užpilu vandens taip, kad 2/3 apsemtų, uždarau ir į orkaitę prie 220 temperatūros 1 val. Išvirus, įspaudžiu česnaką, įdedu šaukštą grietinės ir skanaus! Paskaičiavau viską, tai gaunasi ~500kcal/porcijoje. Kadangi pietūs mano ~600kcal, tai net ir mažas netikslumas dėl bulvės ar morkos dydžio iš ribų tikrai neišlis. Galima aišku viską sverti, bet kažkaip atima džiaugsmą iš gaminimo visi tie svėrimai :) O jei norisi ir dar labiau dietinio varianto - galima nedėt grietinės, bet man skaniau taip.

O šiaip - smagu, kad čia toks draugiškas kolektyvas ir kad yra su kuo apie tuos kilogramų rūpesčius pašnekėt! Laikykimės!!
2015-01-15 13:19:10
just mūza (ir kitiems) - dėl bėgiojimo. Nežinau, ar turi kokios bėgiojimo patirties, bet galiu pasidalinti, kaip man sekėsi iki 10K nubėgti.
Pradėsiu turbūt nuo to, kad visą gyvenimą nekenčiau bėgimo. Rimtai. Nuo mokyklos laikų vis rasdavau kaip išsisukti. Sprintai tai dar dar, bet jau tos ilgos distancijos, tai visiškas nesamonė man rodės, tai vis rasdavau būdą nebėgti.
Bet. Vis girdėjau iš skirtingų žmonių, kaip gerai yra bėgioti. Ne tik fizine prasme, ištvermės ugdymui ir t.t., bet ir psichologine prasme. Sako, kai įeini į tą tikrą bėgimo transą - nieko negalvoji ir bent jau protiškai tai neįtikėtinai gerai pailsi. Žodžiu, klausiaus, klausiau aš tų bėgikų ir nusprendžiau - gerai, bandau.
Kai tik pradėjau galvot apie bėgimą, pradėjau skaitinėti forumus. Visi įspėja apie tai, kad reikia apšilti ir kad bėgimas labai apkrauna kelių sąnarius, todėl reikia būti atsargiems. Aš visada su sąnariais bėdų turėjau, bet vis tiek nusprendžiau pamėginti.
Kas mane labai gąsdino, tai tai, kad visi šitie bėgimo entuziastai matyt pamiršo, arba gal jie niekada nežinojo, kad yra žmonių, kurie niekada nebėgiojo. T.y. jų patarimai pradedantiesiems buvo - bėkite lėtai apie 5 kilometrus. Rimtai??? Kokiu aš čia stebuklu galiu nubėgti tuos 5 kilometrus, jei po pirmo bandymo ir 2,5 kilometrų aš ne tik kad nebegalėjau toliau bėgti, kvėpuoti ar apskritai eiti, bet ir skaudėjo man viską 3 dienas ir apie bėgimą negera darėsi galvojant?! Žodžiu, nieku gyvu negalima klausyti šitų "ekspertų".
Tai pasidomėjau giliau. Pasirodo, yra programų būtent tokiems kaip aš - nebėgusiems, kurios per 6 - 10 savaičių padeda kūną paruošti taip, kad nubėgti tuos 5K - vieni niekai. Aš bėgau su Runtastic programa. Pats Runtastic nemokamas, bet jame yra "mokymų planas" kuris jau kainuoja. Ji reikia į telefoną parsisiųst, ir su juo bėgiot. Aš kažkur ~10 eurų mokėjau, bet patikėkit, atsipirko. Esmė tokia - ten yra intervalinės treniruotės - pradedi nuo to kad 1 minutę bėgi, paskui 1 minutę eini ir taip 10 kartų. Antra treniruotė jau 2 minutės bėgi, 1 eini ir t.t. Na o programa tavo telefone pasako kada tos minutės praeina, tai nereikia į laikrodį spoksant bėgti :) Ir taip po truputį, po truputį pasieki tokį laiką, kai 30 minučių bėgi be sustojimo. O nuo ten jau savo nuožiūra gali didinti.
Žodžiu - aišku reikia valios ir užsispyrimo, bet man tai tikrai suveikė ir nei karto nesinorėjo visko mesti, nes krūvis didinimas logiškai ir pamatuotai. O ir programą maratono bėgikas sukūrė, tai matyt žino, ką daro, nes tokiai tinginei kaip aš ji suveikė :)
Tai va. Tikiu, kad yra ir nemokamų tų programėlių, tai būtinai prieš bėgant pasižiūrėk, nes draugų patarimai "bėk kiek gali", ir "nieko nebus jei bent 5K nenubėgsi" tik atmuš norą bandyti jau po pirmojo karto :)
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS