Sėkmės istorijų dienoraščiai / KILO.LT narių dienoraščiai / Man pavyks:-)
2015-12-04 10:35:54
Norvegai žiemos šventes pasitinka triukšmingai - Kūčių vakare, lygiai 17 valandą, visoje šalyje žmonės skambina varpais ir varpeliais. Šis gausus skimbčiojimas vadinamas Ringe in Julen - Kalėdų skambėjimu.
Dovanas Norvegų vaikams atneša ne Senelis, o Kalėdų dvasia Julesvenn. Taip pat esama tradicijos puošti Kalėdų eglę vaikų pagamintais blizgiais ir soalvingais krepšeliais. Suaugusiųjų užduotis - pripildyti juos saldainių, riešutų ir kitų skanėstų.
Tradicinis kalėdų patiekalas, kuriuo norvegai didžiuojasi ir noriai vaišinasi - virta avies galva. O štai desertų stalas neapseina be Kalėdinio patiekalio Julgrot - ružių pudingo su magišku sėkmę nešančiu migdolu - ir namuose keptų sausainių. Kiekviena save gerbianti šeimininkė stengiasi iškepti ne mažiau kaip septynias jų rūšis.
Nora, Lady ar jūs kepsite tiek rūšių sausainių? Gal turite kokių receptų pagal kuriuos ir aš galėčiau pavaišinti savo šeimyną norvegiškais sausainiais:-).
O kaip kepamas ryžių pudingas? Gal ir mums galima jo paragauti?
2015-12-04 11:32:38
Na tu cihita namu darbus puikiai ruosi :) Kadangi musu seima lietuviska, tai mes per kaledas laikomes lietuvisku tradiciju. Bet siuo laikotarpiu tenka aisku susidurti ir su norvegiskomis, dazniausiai per kaledinius darbovieciu vakarelius. Man patinka Norvegijoje tai, kad jie turi tikrai sventinius-kaledinius patiekalus, ir parduotuvese tam tikru produktu nenusipirksi jokiu kitu laiku, tik per Kaledas. Pvz.: karsti patiekalai yra: kaip ir minejai Cihita avies galva (bet tai tik kai kuriuose regionuose), pinekjøtt ( kuriuos pardavineja tik pries kaledas ir fabrikai gamina juos tik nuo spalio iki gruodzio),sūdyti ir dažnai dar beržo dūmuose parūkomi avienos šonkauliai, patiekiami su dešrelėmis ir bulviu, morku, kopustu kose. Tada ribbe - tai kepta orkaiteje sonine (ji parduodama tik pries kaledas), lutefisk (menke mirkoma specialiu budu vandenyje) patiekiama su zirniu troskiniu ir sonine (beikonu). Patiekalai dazniausiai priklauso nuo regiono (miestuose jau pasigave amerikonisko kalakuto tradicija). Norvegai turi panasu i musu sakoti kransekake (jis is tokiu ringiu sukrauta pyramide). Del sausainiu kepimo tradiciju nesu girdejusi, bet pagrindinei populiariausi ju kalediniai sausainiai -pepperkaker (tokie su gvazdikeliais), taip pat pas juos labai populiaru marcipaniniai tiek sausainiai, tiek pyragai. Gruodzio menesi jie daznai valgo koses, populiari labai ryziu kose (kaip minejai Cihita risgrøt), verdama paprastai, su pienu, pridedama sviesto. O tas ryziu pudingas tai ryziai virti ir prideta vanilinio cukraus, cukraus ir plaktos grietineles, valgomas su uogu padazu, dazniausiai su brukniu. Kitas svarbus desertas - teksiu (multe) kremas, tai isplakta su cukrumi grietinele ir sumaisyta su teksiu uogomis (tokios geltonos, kaip avietes, Norvegijoje labai brangios, auga pelkese ir kalnuose). Dar kitas desertas yra karamelinis pudingas, gaminamas is karameles, daug kiausiniu, cukraus ir grietineles. Saltiems uzkandziams dazniausiai valgoma ivairi rukyta zveriena, krevetes, lasisa,krabai, rakefisk (sudytas ir 6-12 men. fermentuotas upetakis, man jis bjauroko skonio)
2015-12-05 18:54:53
Prisiduodu 73.4. - 300 gr. Džiaugiuosi ir lendu iš tamsaus kambario. Ai tiesa, vyras neapsikentęs, kad lindžiu tamsoje ištraukė į dienos šviesą ir išsivežė į Ovidijaus Vyšniausko jubiliejinį koncertą. Nustebino, kad sėdėjome VIP ložėse su draugais valgėme ir gėrėme (ar tik nebus pasiturinčių draugų nuopelnas :-)). Vakarieniavau tik su vyno taure ir keliais šaltos mėsos gabaliukais ir dar marinuotas česnakas ( nuo kurio pūtė vidurius, reikėjo miegot prie atviro lango).
Ryte lipu ant svarstyklių (parsinešiau :-)) ir galvoju, kokie 2 kg viršaus tai tikrai. Opa malonus netikėtumas :-). Niekaip neperprantu, kaip čia taip.
Mano nevilties balsą išgirdo (ko gero perskaitė) dietologė ir pati man parašė. Visą savaitę daug susirašinėjau su ja, aiškinomės detales ir......... nuo ryt griežta dieta. Turime sumažinti svorį, juolab, kad artėja mano gimtadienis.
Šiandien priviriau spurgų, prikepiau vištienos filiukų ir išvažiavome sveikint uošvio su 84 gimtadieniu. Priragavau kugelio, vėdarų ir torto su kava. Apsunkusi nesijaučiu, nes pastebėjau, kad daug suvalgyti nebegaliu ( gal skrandis pasiveržė?)
Tokios tokelės pas mane. O kaip mielosios sekasi jums?
2015-12-05 22:09:26
va ir sviesa tunelio gale. kaip gerai, kad dietologe isikiso ir padejo tau susigaudyti kas ir kaip. tikiuosi, kad ir nuotaika dabar geresne. na, laikykis, bus ir geru dienu, va, jau ir minusas, ir taip po truputi ir iveiksi si kalneli.
2015-12-05 22:36:15
Taip, taip aš tikrai įveiksiu ir man pavyks :-)
2015-12-06 19:59:21
ka dietologe pakeite tavo plane? ir kaip tai galvoji suderinti su visoms sventemis? ar galvoji pasirinkti koki atsargini varianta, kad si menesi isplaukti bent be itin dideliu nuostoliu, o sausi vel grieztai pradetI? zinant tavo milziniska draugu rata ir neegzistuojancias namu duris, man atrodo cia islaviruoti itin didelis issukis ! Ka darysi?
2015-12-06 21:02:50
Tataigi, vakar pati buvau svečiuose, o šiandien vėl svečiai :-0. Atvyko dvi seserys su šeimomis ( aš esu iš 8 vaikų šeimos :-)). Labai gerai prasisukau, mat petums buvo vištiena, tai prikepiau daug. Jie su bulvėma, aš su daržovėm. Vienintelis ką su griešijau tai mohiato kavos išgėriau, mat Lucky day svorio pridėjo tik 300 gr. Ryt visiškai negriešysiu:-).
Šios šventės man ne pirmos, juk pradėjau pernai nuo 12.09. Mes visos stengsimės kaip tik galėsim ir kaip tik išeis.
Kiekvieną rytą gersiu kokteilį su vandeniu ( 90 kcal), man iš ryto man mažiausiai norisi valgyti. Visiškai išėmėme naminę varškę, iš vaisių mandarinai, apelsinai ir obuoliai. Kokias dvi sav. tikrai ištempsiu, o po to jau bus galima pasikeisti.
Ai tiesa, kcal sumažino iki 1200. Žodžiu viskas bus gerai, viskas bus gerai, viskas bus gerai. ( Kai 3 kartus pakartoji - išsipildo 100 proc. :-))
2015-12-06 21:08:26
Pamiršau paminėti, kad abi mano seserys traukia gerokai virš 100. Maždaug apie 120-130. Vieną buvau prikalbinusi čia stot, mėnesį pabuvo ir metė, atseit neturi valios. Jos manęs klausia iš kur man tiek valios ir drąsos šitiek ilgai gyventi pagal kažkokią programą.......
2015-12-07 13:49:15
vieni baliai...is kur ,Cihita, pas tave tiek valios ir drasos juos visus atlaikyti??? nesistebiu , kad gaminti ne(be)megsti, nes cia jau pas tave restoranas. o del seseru - tai ju pasirinkimas. jeigu joms gerai...o va mums buvo nebegerai, uztat esam cia. Kaip pirma naujos dietos diena?
2015-12-07 13:58:35
Po pietų geriau. Iki pietų kokteikis ir didelis apelsinas kaip ir buvo mažoka. Myniau namo visu greičiu, net šikna garavo, kišau galvą į puodus, gabalėlį vištos radau nuo vakar alkanų seserų. Tik vietoj grikių valgiau ryžius (turėjau nuo šeimos pusryčių), tai gal nieko blogo.... Viską sveriu, jaučiuosi kaip ir alkana. Pavakariai burokėliai su obuoliu, nesu valgius, nu gal patiks.
Perskaičiau ir nusijuokiau, man kas lieka nuo visų.....
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS