Sėkmės istorijų dienoraščiai / KILO.LT narių dienoraščiai / Aukštyn- žemyn. Dienoraštis.
2014-11-22 14:19:04
Niekada nebuvau tos šiuolaikinės modelio figūros. Būdama vos kelių metukų priminiau bandelę (bet darželyje vis tiek sakydavau, kad užaugus būsiu balerina). Dabar man 20m. Kai prisimenu, kad savo 18-nioliktam gimtadieniui nusipirkau nuostabią suknytę (netgi xs!), kai po anginos operacijos pusmetį svėriau 52 kg (na, mano normalus svoris tarkim 56kg), kai vis dėl to nebijodavau vasarą vaikščiot su maudymuku, nors ir turėjau pilvuką.
Pastaruoju metu draugai pajuokaudami vis paklausdavo ar ne nėščia, vaikinas labai atsargiai ir mandagiai pasiųlydavo užsirašyt į sporto klubą (kad turėčiau ką veikt ir kartu sportuočiau).
Lūžis, kad jau reikia kažką daryti, susidėjo iš dviejų dalykų. Pirma, pamačiau vieną savo nuotrauką darytą vos prieš mėnesį, kur esu su draugu, apsirengusi Mikės kostiumą, o mano rankos... Jos toooookios storos ir didelės. Jau tada susimąsčiau, kad reikia kažką keisti. Antra, prieš savaitę užlipau ant svarstyklių ir pamačiau skaičius- 66,6 kg... (Tam dar pasitarnavo ir tai, kad buvau gan daug apsirengusi).
Viskas. Tai buvo kažkoks spyris į minkštąją, kad susiimčiau ir nustočiau galvoti pasiteisinimus kodėl nesportuoju, kodėl valgau betką ir betkada, kodėl leidžiu sau vienu prisėdimu sukirsti visą šokolado plytelę ir dar pusę kitos.

Jau beveik savaitė, kai esu čia. Kolkas dar nesportavau. Bijau viską pradėti iš karto ir labai greitai viską mest. Nusprendžiau, kad pirma susitvarkiau mitybą (savaitė-dvi) ir tada prasidės sportas.

Jau keletą kartų esu viską metus. Labai bijau prarast motyvaciją ir šį kartą. Kadangi čia visi atrodot tokie draugiški, tikiuosi bent čia rast palaikymo.

Tai ką, pradedam.! (((:
2014-11-22 21:33:48
Vivi, pradėkim nuo to, kad 66,6 kg (ir dar su rūbais) yra visiškai normalus svoris. Nebent esi itin žemo ūgio. Kadangi nenurodai nei savo ūgio, nei matmenų, tai sunku spręsti, ar tu tikrai turi antsvorio, ar pati tai sugalvojai... Siūlyčiau išvadas daryti pagal KMI ir matmenis, o ne pagal kg ;)
2014-11-23 11:02:01
Sveika,
aš esu čia su beveik identiška istorija :) Pripažįstu, 66 kg nėra rimtas antsvoris ir Ligita teisingai atkreipia dėmesį, kad su KMI problemų neturėtų būti, man regis, kai pradėjau, maniškis netgi buvo puikaus KMI ribose. BET. Bendra išvaizda rodo ką kitą - ant viso kūno matosi, kad nesirūpinau savo išvaizda, matosi kiekviena bandelė, pica ir šokoladas ar alaus bokalas.

Aš irgi čia atėjau pamačiusi 66 kg svarstyklėse, irgi tai buvo su rūbais ir gerai pavalgius, taigi realiai buvo kokie 63 kg ryte be rūbų. Bet kad ir koks geras KMI, ant gražios figūros uždėjus 10 kg jie tikrai pasimato :)

Esu čia jau 2 su puse mėnesio. Galiu spėti, kad tau bus panašiai kaip ir man - pradžioje nukris 1-2 kg, o vėliau kas savaitę man krenta iki 1 kg, dažniausiai mažiau, apie 500 g., o tom savaitėm, kai mėnesinės artėja, kartais ir nieko nekrenta. Bet labai stengiuosi dėl to nenusiminti. Dažniausiai kartoju sau tokią frazę, kurią perskaičiau kažkur čia forume: "ei, juk šituos kilogramus priaugai ne per vieną savaitę, tai nesitikiėk per savaitę ir numesti". Labai tikiuosi, kad ir tave įkvęps šie žodžiai. Tiesiog viską daryk ramiai, neskuėdama ir galiu pasakyti kad čia tikria smagu ir skanu. Ir pasiautėk per Cheat day :D

Sėkmės!!
2014-11-24 09:00:55
Ligita, taip, neturiu aš antsvorio pagal KMI. (: tačiau labai, netgi labai labai tiksliai pasakė Gilė- kai užsidedi tai, ką svajojai apsirengti jau ilgai, ir ant suknytės matai tuos iškilimus- prisimeni kiekviena suvalgytą čipsą ar bandelę... Labai nesmagus jausmas...

Ir matmenys mano ne idealiausi... Pamėginsiu ryt pasimatuot ir surašyt čia, kokie jie yra.

Gile, ačiū už linkėjimus!
Šita frazė, labai gera.! (((:

Jei visiems pavyksta atsikratyti to, ką jaučia esant per daug, kodėl man turi nepavykti? ((((:
2014-11-25 19:11:00
Gile, aš jau gal šiek tiek sena tarka, lyginant su Jumis, bet man kažkodėl įtarimas, kad tie Jūsų "apvalumai" yra labiau išgalvoti, nei realūs :) Jei 52 kg. tilpote į xs (kas suprantu, Jums yra tam tikra siekiamybė), tai dabar Jūsų dydis yra... Galbūt M? 20 m. moteriai tai yra normalus dydis. Išvados - Jūsų rūbų dydis yra normalus, KMI normalus, matmenys turbūt irgi normalūs (kas tie "idealūs"? :) 90-60-90? :)). Tai kur yra Jūsų problema? Mąstyme ;) O bėdos gali atsirasti dėl to, kad, esant normaliam kūno svoriui ir bandant jį mesti, tiesiog sutrikdysite normalią organizmo medžiagų apykaitą, ko pasekoje visados turėsite laikytis vienokios ar kitokios dietos... Nieko Jums neperšu, bet siūlau įvertinti ne tik skaičius ant svarstyklių, bet taip pat KMI, rūbų dydį, matmenis ir tik tada spręsti, kiek Jums reikia sverti. 20 m. nešioti XS nebūtų nei normalu, nei gražu :) Ir Jūsų atveju (turbūt esate studentė) būtų daug naudingiau tuos pinigus išleisti pvz. baseinui, kirpyklai ar dar kažkam, o ne svorio metimo programai :) Neabejoju - esate graži :)
2014-11-25 19:12:01
Velnias, ne Gile, o Vivi :))) Ot. Š.
2014-11-26 00:00:57
Pritariu Ligitai abiem rankom ir kojom!
2014-11-26 09:12:40
Na, aš galiu pasakyti, kad dažnai gėdydavausi kam nors pasakyti, kad laikausi dietos vien dėl to, kad mano bendras svoris ir sudėjimas nėra stambūs. Visada buvau labai liekna tiesiog natūraliai ir tikrai jaučiausi gerai ir buvau sveika. Kai po studijų ir ilgo nesveiko gyvenimo laikotarpio pamačiau, kad atrodau tarsi visa ištinusi, tikrai supratau, kad kažką reikia keisti. Taip, aš moku tai užmaskuoti ir niekas iš aplinkinių nepastebi tų rinkių ant pilvo ir bendro mano aptingimo, bet aš tai jaučiu. Ir matosi nuotraukose, net kilo.lt dietologė sakė, kad dar yra riebaliukų, kuriuos reikia sudeginti, nors jau sveriu 57 kg ir panašu, kad tikrai reikės pasiekti 56, o gal ir dar mažiau. Ir puikiai įsivaizduoju, kad gali būti žmonių, kurie gali sverti dar keliais kilogramais mažiau už mane.

Ir labiausiai liūdina ta pati besikartojanti situacija: kai tik kam nors užsimenu, kad laikausi dietos, tuojau būnu nužvelgiama nuo galvos iki kojų (aišku, su gerai parinktais rūbais) ir man pranešama, kad man jau tikrai nereikia laikytis dietos. Niekada nesulaukiu palaikymo. Yra kažkoks nusistovėjęs man nesuvokiamas nusistatymas, kad reikia susirūpinti savo išvaizda tik tada, kai pasiekei 80 kg+. O tada moterys kankinasi, kaip sunku ir ilgai reikia save riboti tam, kad pasiektum vėl tokią išvaizdą, kad sau atrodytum gražiai. Man atrodo, kad jei dažniau susirūpintume ryškėjančia problema laiku, tai ir vargo būtų mažiau.

Taip, tikrai reikia mesti svorį protingai, neišeinant iš tinkamo KMI ribų, bet mes tai ir darom! Tikrai yra iš prigimties lieknų žmonių, kurie tinka į s dydį ir tai, kad jie apsiaugina riebalais ir tinka kitoms normalų m dydį, dar nereiškia, kad jei atrodo gražiai.

Aš gal čia kiek karingai, tikiuosi, ne per daug :) bet gal jau šiek tiek praradau kantrybę, kai daugiau nei du mėn sulaukiu ne palaikymo, ko kritikos, kai žmonės mano svorį pasimatuoja pagal save ir sako, kad čia tau labai geras svoris :) sudėjimas daug ką lemia.
2014-11-26 21:08:14
Gile, aš nenoriu veltis į ilgą diskusiją, bet prieštarauji pati sau :) Pvz. aš blogai atrodau, bet kiti to nepastebi :))) Taip nebūna! Nėra stebuklingų rūbų, kuriuos apsivilkus atrodytum liekna, nors tokia nesi (jei tokie būtų, aš svorio nemesčiau ;)). Vėlgi... Ne man Jums aiškinti ir aš to nedarysiu, tik pastebėjau, kad, kai nėra jokio antsvorio ir viskas normos ribose, tai tikrai geriau išleisti tuos pinigus kažkam kitam, o ne spovio metimo programai :) Nes aš gal negražiai pasakysiu, bet tikrai manau, kad kai yra normalus KMI, normalus sudėjimas ir žmogus registruojas į tokią svetainę, tai... Problemos, deja, ne su svoriu :) Dar vienas to požymis - aš sveriu x, OMG... Nei ūgio, nei KMI, nei jokių kitų duomenų :) Iškart matosi, kad žmogus susikoncentravęs į tą skaičiuką (pvz. daugelis moterų labai bijo 6 zonos, joms atrodo, kad 59 kg. DAUG geriau už pvz. 60 kg.). Tai grynai psichologiniai dalykai, kurie gali kelti ne mažiau, o gal net daugiau problemų, nei didesnis svoris :) Aš labai gerbiu moteris, kurios save prižiūri nuolatos ir "neapsižiūrėjus" neprisiaugina n antsvorio, bet... Tarp prisižiūrėjimo ir manijos yra labai siaura riba, kurią peržengti (ypač 2x m.) yra labai lengva :) Matyt, dėl to ir rūpinas aplinkiniai ;) Sėkmės metant iki 56 kg :)
2014-11-26 23:28:38
Gile, jus cia kalbat ne apie svori tuomet, o tiesiog bendra tonusa, kai kunas sutvirteja, sustangreja, ishsryskeja formos - bet tada svoris netgi gali padideti :)
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS