Mityba / Sveika mityba / Emocinis valgymas
2014-04-18 15:48:31
Dažnai painiojam valgymo įpročius, kurie viekia kaip grandinės su emociniu valgymu.
Jei valgymo įprotis yra suformuotas veiksmų grandinės, tai kai tik tai pastebi ir pakeiti atliekamų veiksmų seką arba kažką visiškai nustoji daryti ir tas įprotis pasikeičia.
Kad būtų aiškiau:
1. spargėsiai ir kino teatras - retas tubūt įsivaizduojam, kad būtų galima eiti į kino filmą be tų spalvotų kartoninių dėžučių... Bet iš tiesų juk drąsiai galim. Va imam ir pakeičiam visuomenės "normų" nustatytą veikimo grandinę ir spėju net jokios abstinencijos nepajustume (na nebent esi spargėsių fanas ir be jų apskritai negali gyvent - bet čia jau kas kita), po poros apsilankymų kine ir sąmoningai nebeperkant spragėsių, po filmo jausdamiesi gerai, pakeičiam veikimo grandinės suformuotą įprotį ir save pastatome prieš normalią pasirinkimo galimybe - pirkti ir valgyti, ar nepirkti - veikia sąmonė, o ne kažkoks tai "neaišku kas" : taip turi būt... taip visada darom... o kaip kitaip... dadažnai save apgaudinėjam - kai valgau spragėsius man ne taip baisu, arba kai labai įdomu tai galiu nagus nusikramtyt - tai geriau spragėsiu...
2. Šitas pavyzdys iš mano gyvenimo. Aš kurį laiką dirbau nuo 8 val. iki 17 val. Grįždavau namo jau tikrai nuo pietų praalkusi ir buvo tokia veiksmų seka - persirengiu, nusiprausiu ir į virtuvę. Diena iš dienos - susiformavo veikimo grandinė... pakeičiau darbą, nubrėžtų darbų valandų neliko, padarau darbu - galiu eit namo, tai kartais darbo diena pasibaigia 14 val... veiksmų grandinė grįžus namo ta pati... Valgau, nes grįžau namo po darbo... Kai jau susiformuoja veikimo grandinė, sąmonė joje nedalyvauja, mechaniškai atliekame tuos pačius veiksmu nesigilindami reikia ar nereikia... Kai susivoki - o, aš juk nenoriu valgyt, aš tik prieš valandą pietavau - t.y. įjungi sąmonę pradedi elgtis kitaip, keičiasi įprotis, gyvenimo kokybė gerėja...
Čia kaip su automobilio vairavimu, kol išmoksti tai kaip maldelę kartoji - sankaba, bėgis, greičio pėdalas , o kai SUSIFORMUOJA įgūdžiai (įpročiai) viską darai mechaniškai, negalvodamas...
Taigi jei turi maitinimosi problemų pirmiausia pažadink savo sąmonę ir imk savo gyvenimą į savo rakas :)
2014-04-19 14:59:30
bet kaip esant stresui (paluzus) atsisakyti saldumynu, kaip tau viskas jau vienodai.
2014-04-20 22:05:46
asenga, esant stresui (palūžus) reikia speręsti problemas, saldumynai poblemų neišspręs... aišku gali pasakyti, kad lengviau kalbėti nei daryti - bet juk tam, kad suvalgyti saldumyną, tu atlieki tam tikrus veikmus - LENDI į į šaldytuvą, arba EINI PIRKTI... bet nuo to momento, kai kyla noras "užvalgyti savo jausmą" ir jau dedi maistą į burną praeina tam tikras laiko momentas - jis ir yra svarbiausias - tuo momentu arba tu pasiduodi savigailos impulsui, arba imi spręsti savo bėdas... AŠ PASIRINKAU SPRĘSTI...
2014-04-20 22:28:08
ir dar asenga, jei jau tau tikrai viskas vienodai, tai tikrai nesuki sau galvos dėl saldumynų - prisiėdi ir DZIN - o jei vis gi svarbu, kaip save suvaldyti - tai tikrai nėra viskas vienodai... Tai reiškia, kad tau svarbu, o tai kas svarbu, tai ir yra SVARBU... TAU "skauda" kad dėl paitrto streso nesuvaldai savęs ir suvalgytų saldumynų kiekis TAU kelia siaubą... ir tai yra tik TAVO galioje ir valioje SAVE suvaldyti.
2014-04-20 22:51:13
Suvaldyti, reiškia nustoti neigti, kad yra ne taip kaip norėtume ir vaizduotis idealiais...
suvaldyti, tai nustoti save graužti ir kaltinti dėl nenusisekusių dalykų, kurie gali būti net nepriklauso nuo mūsų veiksmų ir galios...
suvaldyti, tai susitaikyti su savimi tokiu, koks esu čia ir dabar - nespėjantis, susivėlęs, nepasipuošęs, alkanas ar persivalgęs, su "klecku" ant "Armani" džinsų... Tai tik sąmonės būsena... nepasitenkinimas savimi... o juk, jei būtume savimi patenkinti- tai kur progresas.... Kai pasijaučiu blogai ir niekam tikusi, ar niekur nespėjanti, aš pasirenku daryti visiškai neįprastus dienai darbus - pvz. susitvarkau darbo stalą ir stalčius, vietoj įprastų pietų namo parsinešu kinietiško maisto ir pagaliukus, kad būtų ką veikti nes aš visiškai nemoku su jais valgyti, o vaikai mano net negali pakęsti to maisti kvapo - tai stresas stresui - tada ir suvoki, kad gyventi yra nuostabu, nes gali pasinkti - galėti savęs, ar save mokyti... kaltinti visus aplinkui, ar priversti juos šypsotis... sudėtinga... NE - paprasta - TIK REIKIA DARYTI... o daryti tai galiu tik aš ir tik dabar, nes paskui ar kitada bus kitos aplinkybės ir kotos sąlygos... jei jau protas suvokė, tai jau žmogaus galioje tai padaryti...
stresas visur ir visą laiką, jei tik jam pasiduosi, tai pats tapsi juo, o tai jau nieko gero... tai tikrai ne mums - ASMENYBĖMS, mes aukščiau...
2014-04-21 10:40:27
na, teisingai tu, Mju, rašai:)
2014-04-23 14:27:15
Ar dar reikia kam nors daugiau info - pvz. kokrečių pratimų, kaip suvaldyti emocinį valgymą? Ar jau gana kiek čia visko "prikroviau"?
2014-04-23 15:55:53
Labas, perskaičiau straipsnius ir negaliu suprast- kurių galų esat šiame projekte, turint tiek žinių ir informacijos? Juk čia dalyvauja žmonės su kg problemomis. Paskaičius apie ką rašote- jūs tų problemų turėtumėte neturėti. Tai koks jūsų tiklas būti kilo.lt nare?
2014-04-23 16:22:27
na kol šitų žinių neturėjau tai ir prisiauginau 30 kg viršsvorio. Ir jei viską perskaitėt, tai tikriausiai pastebėjot, kad numečiau dar tik 10 kg - čia esu, nes noriu ir galiu sau tai leisti - o dabar dar kai pagalvoju, kad galiu kažkam labai stipriai pagelbėt papasakodama savo istoriją, tai vėl gi - kodėl gi ne :)
žinojimas ir turėjimas informacijos nieko nekeičia, kol tuo nesinaudoji... buvimas čia padeda nepasiduoti ir nesustoti pusiaukelėje :)
2014-04-24 08:22:56
Sutinku, teorija yra viena, o gebėjimas ją taikyti - visai kas kita. O šiaip gerai, kad forumo zinutės saugosi :) nes Mju žinutes tikrai verta paskaityti bent jau keletą kartų per savaitę ar mėnesį, kad suvoktum iki galo, įsisąmonintum ir pradėtum taikyti :)
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS