Mityba / Sveika mityba / Emocinis valgymas
2014-04-15 21:39:30
Emocinis valgymas šių laikų problema, o kovoti su ja galima ir aš esu šia problemą įveikusi - darbo daug, bet tikrai pasveikus - "neatkrintama", todėl, kad išsiaiškinus ką tu nori "užvalgyti" sąmoningu elgesiu pakeiti nusistovėjusį veikimo modelį ir problema palaipsniui išsprendžiama. Tai tikrai nepraeis jei sau drausi valgyti ir versi daryti "beleką" ilgainiui bus visi kampai išvalyti, o su emocijomis nebus susitvarkyta - taip atidėliojimas ką nors suvalgyti čia ir dabar veikia, tačiau tai ne priežąsties šalinimas, tai tik dorojimasis su pasekme :) reikia atpažinti KODĖL, o tada jau stręsti ne sukramtant kažką... Jei įdomį mano patirtis - pasipasakosiu daugiau :)
2014-04-16 15:21:48
Aišku kad įdomi ;)
2014-04-16 16:05:46
idomu ir man, kokia tamstos patirtis :)
2014-04-16 20:14:26
na tuomet dalinuosi :) pirmiausiai kalbant apie emocinį ar nesąmoningą valgymą (t.y. valgymas šiaip sau - ne dėl alkio, ar samoningo rėžimo laikymosi, keičiant įpročius) reikia paminėti tokį dalyką, kaip veikimo grandinė, kuri plačiai vadinama įpročiu. Tyrėjas su gupe savo augintinių (šunų) atliko eksperimentą. Jis savo šunis šerdavo rytais ir dabar pradėjo prieš įdėdamas ėdalą skambinti varpeliu, tada maistas į dubenis, toliau įprasta diena. Taip darė kurį laiką - rytas, varpelio garsas, ėdesys, įprasta diena. Paskui tyrėjas ėmė ir vidury dienos paskambino varpeliu - visi šunys subėgo į šėrimo vietą, jiems prasidėjo seilėtekis. Visi nerimavo nes vis nesulaukė kada bus pašerti, nors iki to laiko niekada negaudavo maisto kitu paros metu, apart ryto. Taigi, tokiu elgesiu varpelis - maistas, tyrėjas savo augintiniams suformavo veikimo grandinę - garsas = maistas. Su žmogumi vyksta tas pats. Kai kurias veikimo grandines mes suformuojame patys, kai kurias suformuoja tėvai dar vaikystėje, kitos gi atsiranda padedamos draugų, antrų pusių, vaikų ir t.t.
Kad tai ne tik ištrauka iš kažkokio niekam neįdomaus traktato pasakoju savo "atradimus"
1. Aš nemėgsu ledų, man nuo jų pučia pilvą, apsivelia dantys ir t.t.
Pavakarys, apsipirkinėju parduotuvėje ir sugalvoju paskambinti šeimai ir paklaust ko jie norėtų vakarienei (vaikai paaugliai, vyras: kiekvienam skambinu atskirai) - Sūnus: ai aš dabar išėjęs, man nesvarbu, svarbu normaliai daug... Dukra: aš pas draugę, mes išsikepėm picą, nežinau kada grįšiu, namuose nebevalgysiu... Vyras: dabar negaliu kalbėt, grįšiu apie aštuntą, man tiks belekas... OK valgysiu ką noriu... kraunu prekes iš krepšio ir matau, kad pasiėmiau ledu... KAIP? KADA? KODĖL?
2014-04-16 20:21:15
o pasirodo viskas labai paprasta - aš turiu vyresnį brolį, kai mes vaikystėje nuvažiuodavome pas senelius (jie gyveno Kaune) senelis visada duodavo užduotį (jis taip vadino) : "Tu mažute nueik, nupirk ledų, o mes su tavo broliu pasikalbėsim, nes tau vistiek bus neįdomu" - eidavaa, nupirkdavau, bet jausdavausi atstumta tarsi su manim nereikia kalbėtis. Šeimos narių atsakymai ir labai greitai baigti pokalbiai man įjungė vaikystėje suformuotą veikimo grandinę - o aš, kaip gerai išdresuota : Nupirkau ledu... Kai tai supratau, pasidarė ir juokinga, ir graudu - ir iš ties kiek mes visko save išmokinam...
2014-04-16 20:32:30
dar vienas pavyzdys: pagavau save, kad prieš ką nors eidami dirbti (valyti dulkes, plauti grindis, išnešt šiukšles ar pan.) būtinai "užsuku" į šaldytuvą. ???????????? ieškau atsakymo - RADAU. Mano mamos toks charakteris, kad jei jau ką pradedi dirbti, tai jokių pertraukėlių - žodžiu iki nukritimo kol pabaigsi, na nebent išalkai, tai gali pavalgyti... o kai buvom vaikai, tai gi buvom nuolat alkani ir taip išsisukinėdavom nuo darbo - galim nedirbt, kol pavalgysim.. Tai gi aš jau suaugusi moteris, dviejų vaikų mama pasirodo taip išsisukinėju nuo darbo, kurį pati pasirenku padaryti. GERAS ne... Kai suvokiau šitą, tai kokią savaitę pati durna šypsojosi plaunat grindis ar indus, nes aš paprasčiausiai imdavau ir darydavau darbą, be jokių išsisukinėjimų užkandžiavimu...
2014-04-16 20:36:45
Pradžiai tiek :) Ryt parašysiu apie pratimus, kurie padeda save valdyti
2014-04-16 20:39:24
TAISAU KLAIDA :D - pati burna šypsojosi ...
2014-04-16 21:41:27
Labai idomu !! Aciu kad daliniesi savo patirtimi. O kaip kovoti su pms'u ? Man tada norisi visko....
2014-04-17 03:16:12
tęsk toliau MJu :)

kiek laiko jau kaip tu įveikus emocinį persivalgymą? kiek turi praeiti laiko ar kaip turi suprasti ir gali būti tikras, kad neatkrisi? ar netekai antsvorio susitvarkius su emociniu valgymu?
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS