Mityba / Sveika mityba / mesos atsisakymas
2015-07-10 19:47:39
Pradėsiu nuo savęs. Ilgą laiką sakiau,kad be mėdsods negaliu gyvent, jog tokia mano prigimtis - mėsa ir pan. Bet tai tik pasiteisinimai. Nes yra suformuoti valgymo įpročiai nuo mažens. O pas mus mėsa mokyklose darželiuose visur kiekvieną dieną. Pagal sveikos mitybos piramidę jos užtenka 2-3 kart per savaitę. Kiauliena kiek domėjausi yra laikoma prasčiausia ir riebiausia mėsa (nors taip pat teko skaityti,kad kiekviena mėsa skirtinga ir turi skirtingų mikroelementų, vitaminų). Bet aš kiaulienos atsisakiau, ir ant stalo palikau vištieną ir jautieną, dar triušieną. Ir įdomiausia, jog priklausomybė nuo mėsos greit dingo. Net nežinau, kiek laiko aš jos nevalgau, gal metai, gal dveji, man ji tiesiog nebeskani...o vištienos net ir kilo valgiarašty labai nedaug ir ji visai neapsunkina skrandžio. Tad dabar su vaikais valgome nekasdien mėsą.
Dauguma žino, kad mėsoje yra vit.B12, kurio nėra augaliniame maiste ir dažnai jo trūkumas, anot kažkokio tyrimo, pasireiškia vegetarams. Todėl vegetaru būti yra labai atsakinga. Ir nėra tas vegetaras, kas tiesiog nevalgo mėsos. Gerda, tau neturėtų būti dzin, kadangi esi vegetarė, kur yra kur nėra geležies, nes ji iš oro neateina, ir tavo mityba turėtų būti itin sureguliuota. Kol jauna gal dzin, bet apie ateity ir pasekmes vertėtų galvoti.
Ir dėl geležies pasisavinimo, iš mėsos geležis pasisavina žymiai lengviau į organizmą nei iš augalinio maisto. O dar jei žmonės vartoja geležies turintį maistą su pieno produktais, tai ji išvis nepasisavina - čia kaip nuo vaikystės kiek pamenu, grikių košė su pienu, nors ją reikia virti tik vandeny.
Nemoralizuoju, tik dalinuosi savo turima informacija ir patirtimi.
Kai mano vaikui buvo 11mėn. ėmė krist geležis, nes ji nevalgė mėsos. Na, aš ir negrūdau vadovaudamasi ta teorija, jog vaikas pats renkasi ko jam reikia. O bet tačiau...greit ėmiausi priemonių ir maldavau mėsą slapčiom į košes ir pan., įvedžiau daug produktų su geležim. Viskas susitvarkė. Nuo 3metų mano vaikas lankė vegetarišką darželį, kur maistas buvo subalansuotas, tad mėsą valgė tik namuose. Per tuos 3 metus nė karto geležies netrūko, nes kraujo tyrimus darėme reguliariai. Tad reikia žiūrėti pagal individualią situaciją. Juk kaip kažkas pasakė, gali būti vegetaras ir nesveikai valgyti. Tad stenkimės tiesiog gyventi sveikai, rūpintis savo kūnu, šiandiena ir rytojumi :)
2015-07-10 19:48:53
Atsiprašau, vienam sakinį padariau klaidą. Ne mėsos apskritai nevalgau, o kiaulienos nevalgau metai ar dveji :)
2015-07-11 16:44:00
Niekada negalvojau, kad nevalgysiu mėsos. Visgi taip nutiko, kad po trečiojo vaiko jos nebevalgau. Neskanu, nesinori. Tiesą sakant po šio "atradimo" puoliau į paniką, o kaip čia dabar be mėsos? KĄ aš valgysiu?! Po pusmečio be mėsos nuėjau pas šeimos gydytoją, sakau, duokit siuntimą pas dietologą, kad pakonsultuotų, meniu parekomenduotų. Gydytoja nusiuntė pasidaryti kraujo tyrimų, o paskui liepė užeiti siuntimo. Iš kabineto išėjau be siuntimo, nes kraujo tyrimo rezultatai buvo puikūs :) Pati buvau didžiai nustebusi, nes ir valgydama mėsą nuolat gerdavau geležies preparatus, nes hemoglobino kiekis vis būdavo žemas. Manau, kad kiekvienam savas laikas. Kiti puikiai valgo mėsą ir viskas gerai. Svarbu, kaip kas jaučiasi.
2015-07-17 11:56:21
O kaip del gelezies isisavinimo is kiausiniu ?:-)
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS