Apie viską / Apie viską / MJu savaitraštis :)
2014-05-20 21:09:31
Ačiū :)
2014-05-20 21:30:26
Taigi kaip žadėjau 5 žingsnių pratimas:
tarp noro kažką suvalgyti ir to momento, kai jau dedame maistą į burną praeina tam tikras laiko tarpsnis :) jis ir yra svarbiausias, tai gi
1. užėjus norui kažką įmesti į burną, užduodame sau klausimą "ar esu alkana?" jei alkio nėra, bet noras valgyti niekur nedingsta, tada
2. reikia sąžiningai sau prisipažinti, arba atvirai save paanalizuoti, kas gi sukėlė šį nenumaldomą norą (kažkieno pasakyti žodžiai, nuobodulys, liūdesys, nerimas ar. pan.) valgyti. naudinga savo apmąstymus ir savianalizę užsirašyti, nes einant laikui pasimiršta, tai galima paskaityti ir pasidžiaugti kokiem "monstram yra nukirstos galvos"
3. prisipažinus, kad valgyti kilo noras ne dėl alkio, o dėl kažkokios emocijos ar įvykio, reikia sau atsakyti į klausimą - kas gi manęs laukia, jei aš ir toliau leisiu sau elgtis neatsakingai ir dėl kiekvieno
4. reikia surasti būdą suvaldyti emocijas, sukeliančias valgymo priepolius, reikia atrasti veiklą, kuri atirrauktų minits, suteiktų pilnatvės jausmo, ar šiaip leistų gerai pasijusti - aš perskaičiau labai daug knygų :)
5. Kiekvieną kartą susivaldžius, būtinai save pagirkite, ir pasidžiaukite kokia esate šaunuolė

paprasta ir veikia - iš pradžių buvo labai sunku, dabar jau kelia šypseną ir pasididžiavimą :)
2014-05-20 22:00:20
Su viskuo sutinku, tik va man beda, kad as butent knygas skaityti ipratusi butinai kramsnot. Cia jau nuo mokyklos laiku susiformaves iprotis. Ir butinai net per pietus kazka skaitau. Visada po ranka turiu kazkokia skaitoma knyga. o jei laiko daugiau turiu dienos metu, tai skaitydama nuolat ir uzkandziauju. Man idealiausia poilsis - knyga + sokoladas + kavos ar arbatos puodelis....o va kad eit kazkuom kitu uzsiimt, tai nelabai ir traukia :)
2014-05-20 22:11:40
Pasiskaičiau labai įdomių dalykų. Ačiū, kad pasidalinai informacija :)
2014-05-21 08:50:27
Vanesa, vadinasi pas jus yra susivormavusi veiksmų grandinė, o ne esate emocinė valgytoja :). apie veiksmų grandines esu parašiusi Mityba/emocinis valgymas, pasiskaitykite, gal pavyks suformuoti naują įprotį ir sutraukyti netinkamas veikimo gramdines. sėkmės
2014-05-21 10:19:22
Mju, labai ačiū. Juk šie dalykai turbūt daugumai žinomi, tik visada pamirštame, kai mus užvaldo emocijos :( Reikėtų, kad ir smegenys daugiau dirbtų, kai mus kankina noras kramtyti :) Na, pati esu iš tų, kuriems jei nutinka kažkas negero, blogas gyvenimo etapas, tai ir valgyti vos prisiverčiu, bet blogai tai, jog nuo vaikystės įpratusi sočiai pavalgyti, o ir gyvenimas pastaruoju metu per daug neskriaudžia :) Bet tokia informacija tikrai naudinga, gaila, kad šios svetainės kūrėjai tokiais seminarais neužsiima...
2014-05-21 16:01:47
Ačiū! Ir aš perskaičiau.
O ką daryti, jei ateina noras "kaźko" ( aš źinau - šokolado) prieš/per tas dienas? Net rankos dreba, kaip alkoholikės :)
2014-05-21 19:36:40
na jei tas "kažkas" - šokoladas būna ne ne dvi tonos tai mana nieko tokio, nes jai jau pasakai sau kad negalima, tai ne tik rankos drebėt pradeda, bet ir stogą rauna :) aš jau tuoj bus metai laiko kai sau nieko nedraudžiu, tik labai atsakingai renkuosi kiekį ir laiką, aš kiekvieną kartą su savimi tarsi diskutuodavau ir vis klausdavau, negi aš tikrai ir toliau noriu elgtis su savo kūnu neatsakingai ir toliau sau leisti plėstis - kiek gi tęsis šis nuolatinis kovojimas. ir aš nebekovoju, nebejaučiu jokios kaltės netgi sušveistus visą kibirą ledų, nes ryte atsikeliu ir einu ilgam sparčiam pasivaikščiojimui, kitą dieną valgau salotas ir vėl balansas. aš prisiėmiau atsakomybę už savo veiksmus - prisirijau ir išsisportuoju, nebaudžiu save už tai, kad man reikia valgyti, o elgiuosi tinkamai ir nesukelio sau dar papildomo streso, kurio begalybė ir taip aplink mus.
2014-07-01 16:20:18
Labai įdomu, ačiū sakau ir aš už pasidalinimą patirtimi. Pati aš įpročių vergė, bet gydausi :) Laikau save sąmoningu žmogum ir manau pasveiksiu :) Nežinau tik kaip savo jaunesniajai paauglei padėt - jai 13 tuoj bus. Nuolat varsto šaldytuvą, jei mato kurį šeimos narį valgant būtinai reikia paragauti, jei pamato maistą pvz. tvarkydama indus, irgi būtinai pavalgys. Nėra nutukus, bet nėra smulkutė: numatau daug bėdelių ateityje. Kartais tyliu, kartais pasakau kad taip iš eilės viską valgyt yra nesveika organizmui. Esam daug diskutavę ir kalbėję, pati pasako man apie sveikos mitybos piramidę, bet akivaizdu iki galo neįsisamonina.
Rašyti atsakymą
Rašyti žinutę
Kraunama  
Praneškite apie klaidą
Kviečiu plačiau susipažinti su KILO.LT
Andriaus video konferencija - DABAR!
Andrius
Andriaus video konferencija apie mitybą ir sportą rugsėjo 3 d. nuo 19:00 iki 20:00!
Žiūrėti
Palaukite!
Žadėta staigmena ir pažadas Jums.
Jūsų KMI:
€5 nuolaida
Nuolaidos kodas:

Registruotis KILO.LT
Specialiam pasiūlymui pateikti, mums
reikalinga šiek tiek daugiau duomenų:
cm
kg
Turime jums dovanų!
Leiskite paklausti, Jūs esate..
ar
Mums svarbi Jūsų nuomonė
Remdamiesi savo narystės KILO.LT patirtimi, kaip tikėtina, kad rekomenduotumėte mūsų paslaugas savo draugams? (balais skalėje nuo 1 iki 10)
Ar KILO.LT projektas Jums yra naudingas?
Jūsų komentarai, pastabos (jei turite)

Prisijunk prie KILO.LT ir eik į kiną!
Įsigyk KILO.LT narystę šiandien ir gauk du bilietus į pasirinkta filmą bet kuriame kino centre "Forum Cinemas"!
Iki pasiūlymo pabaigos liko:
Pasinaudoti pasiūlymu
Specialus pasiūlymas: €5 nuolaida KILO.LT narystei įvedus kodą ''. Iki pasiūlymo pabaigos liko: REGISTRUOTIS